Vyháňajú ju zo ženských toaliet, ale spieva ako bohyňa. Na Slovensko príde kontroverzná speváčka LP

Je neprehliadnutelná. Vyzerá ako strapatý chlapčisko a v mnohých videoklipoch priznáva svoju homosexuálnu orientáciu. Napokon - aj jej najväčší hit  je o rozpade s bývalou priateľkou, herečkou Tamzin Brownovou.

Lost on You si s ňou môžu fanúšikovia zaspievať aj na Slovensku! 36-ročná americká speváčka LP zavíta v júni do našich končín - vystúpi na Dobrom festivale v Prešove!

Laura Pergolizzi: Má tridsaťpäť rokov a pochádza z newyorského Long Islandu.
Laura Pergolizzi: Má tridsaťpäť rokov a pochádza z newyorského Long Islandu.
Profimedia

Nadchla ho vo Viedni

„Bol som na jej koncerte vo Viedni minulý rok. Konal sa v malom klube, bola tam výborná atmosféra, ľudia z nej boli úplne hotoví. Keď zapískala, tak celá sála spustila burácajúcu odozvu," rozplýva sa Miro Tásler, organizátor Dobrého festivalu. Aj návšteva vystúpenia LP u našich susedov ho utvrdila v rozhodnutí dostať túto netradičnú divu na Slovensko.

Som rád, že LP exkluzívne prijala moje pozvanie na desiate výročie Dobrého festivalu. Je o ňu teraz neskutočný záujem a zo všetkých strán dostáva lákavé ponuky. Aj preto si veľmi vážim, že práve môj rodný Prešov bude mestom, kde ju na Slovensku môžu fanúšikovia vidieť po prvý krát,“ dodáva Tásler.

Autentická: Jej spev a hudba s nádychom folku a retro vyvoláva zimomriavky.
Autentická: Jej spev a hudba s nádychom folku a retro vyvoláva zimomriavky.
Profimedia

Pískajúci androgýn?

Mužským výzorom búra konvencie, svojim spevom sa zaradila medzi najautentickejších umelcov. Jej nenapodobiteľný umelecký prejav vyvoláva zimomriavky. Je krehká i silná zároveň.

Niektoré médiá dokonca tvrdia, že pripomína mladého Boba Dylana. S neodmysliteľným ukulele v ruke vypredáva koncerty a promotéri sa o ňu doslova bijú. "Získať ju pre Slovensko nebolo vôbec jednoduché," tvrdí organizátor festivalu Miro Tásler

Tridsaťšesťročná rodáčka z newyorského Long Islandu, vlastným menom Laura Pergolizzi, začala iniciály svojho mena používať krátko po ukončení štúdia. V hudobnej branži nie je žiadna začiatočníčka, aj keď svet sa jej začal klaňať až pri hite Lost on You. Predtým písala skladby pre Rihannu, Christinu Aguilleru, Ritu Oru, či Backstreet Boys. Keď konečne začala tvoriť sama pre seba, svojim precíteným spevom a výbornými skladbami si postupne získala milióny fanúšikov po celom svete. Každý zo songov na albume Lost on You má neopakovateľnú atmosféru, ktorá sa násobí na jej živých vystúpeniach. LP si svojou charizmou, úprimnosťou, autentickosťou a precíteným prejavom poslucháčov okamžite podmaní.

V januári vo Varšave: Fanúšikovia ju prenasledovali po jej vystúpení v televíznej šou.
V januári vo Varšave: Fanúšikovia ju prenasledovali po jej vystúpení v televíznej šou.
Profimedia

Miluje ženy

„Drž ma, aby si nikdy nestratila svoju trpezlivosť / Povedz mi, že ma miluješ viac, ako ma nenávidíš / Celú dobu / A že si stále mojou," spieva v podmanivej skladbe Lost on You. Vyznanie žene, herečke Tamzin Brownovej, ktorá si zahrala aj vo videoklipe k tejto piesni. O ich vzťahu i rozchode sa však veľa nevie. LP si stráži súkromie, pozornosť púta svojou hudbou a výzorom. „Moja mama zomrela skôr, než som mala šancu povedať jej, že som lesba. Môj otec si dlho myslel, že je to len fáza. Až neskôr pochopil, že nie je," prezradila v roku 2008 v jednom z rozhovorov. Od roku 2012 má vzťah so speváčkou Lauren Ruth Wardom.

Jej chlapčenský vzhľad spočiatku možno u niekoho vzbudzoval rozpaky. Laura priznala, že občas na ňu zazerali mamičky na dámskych toaletách v domnienke, že si pomýlila dvere.

Orientáciu netají: Od roku 2012 má LP vzťah so speváčkou Lauren Ruth Wardom.
Orientáciu netají: Od roku 2012 má LP vzťah so speváčkou Lauren Ruth Wardom.
Profimedia

Trhajú sa o ňu

Marcový pražský koncert v klube Roxy bol takmer okamžite vypredaný a tak organizátori pridali ďalší. „Okrem hlasnej podpory po ktorejkoľvek odohranej pesničke na pódium každú chvíľu priletel nejaký darček," napísali v reportáži z pražského koncertu na stránke www.ireport.cz. Publikum ju skrátka miluje!

Pre veľký úspech hrala LP iba po pár mesiacoch dokonca druhý krát vo Viedni, kde pre veľký záujem museli organizátori niekoľko týždňov pred koncertom presunúť jeho konanie do väčšej sály. Návštevníci Dobrého festivalu, ktorý sa bude konať 16. – 18. júna 2017 na Delni v Prešove, sa rozhodne majú na čo tešiť!

Vianočné tipy na darček