Automobily sa vyznačujú unikátnym dvojfarebným vyhotovením, v ktorom zlatá predná časť plynulo prechádza do čiernej zadnej časti. Jedinečnosť tejto edície spočíva v použití zlatého prachu s rýdzosťou takmer 24 karátov, ktorým je originálne vyvinutou metódou pokrytá polovica oboch vozidiel.

Z každého modelu je vyrobený iba jediný kus a bude ich možné zakúpiť výhradne spoločne v rámci benefičnej aukcie, ktorej výťažok pôjde na dobročinné účely Nadácie Dagmar a Václava Havlovcov VIZE 97.

Pre autá sa musela vyvinúť špeciálna metóda lakovania, posledná zlatá vrstva bola nanášaná ručne.
Pre autá sa musela vyvinúť špeciálna metóda lakovania, posledná zlatá vrstva bola nanášaná ručne.
Zdroj: BMW

BMW i8 a BMW i3 Starlight Edition sú postavené na základe sériových modelov. Bolo potrebné pre ne vyvinúť špeciálny proces nanášania zlata vytvárajúci plynulý prechod do pôvodnej farby vozidiel. Použité zlato od spoločnosti Liebscher Blattgold má v podobe zlatého prachu rýdzosť 23,75 karátu (maximum pre danú konzistenciu).

Obe vozidlá sú pokryté štyrmi vrstvami zlata, z toho posledná štvrtá vrstva tvoriaca štruktúru je nanesená špeciálnou ručnou metódou. Pre dosiahnutie vizuálnej hĺbky povrchu sú vozidlá lakované šiestimi vrstvami originálneho laku BMW ColorSystem.

Zlatom je dekorovaný aj interiér oboch vozov.
Zlatom je dekorovaný aj interiér oboch vozov.
Zdroj: BMW

Zlato je použité aj na vybraných prvkoch interiéru, medzi ktorými dominujú predovšetkým výduchy ventilácie, stredový panel alebo krúžok loga na volante a prahové lišty, nesúce navyše názov edície. Vo vnútri oboch vozidiel je umiestnená plaketa s nápisom „Starlight Edition one of one“, ktorý značí mimoriadnu exkluzivitu týchto vozidiel.

Od 4. do 5. júla bude BMW i8 Starlight Edition vystavené na Medzinárodnom filmovom festivale Karlovy Vary.