1. Lasicovský humor pápeža Františka

Pápež František nám priniesol mnohé posolstvá, no korenil ich aj svojím povestným humorom. Rádové sestry, ktoré obyčajne medzi ľudí nechodia, privítal v Dóme svätého Martina otázkou: "Ušli ste z kláštora?" A keď sa ho jedna  spýtala, ako sa cíti po operácii, ktorú pred dvoma mesiacmi absolvoval, odvetil: "Ešte žijem."

Pápež František v Dóme svätého Martina.
Zdroj: Michal Svítok

Svätý Otec si zavtipkoval aj v oficiálnej kázni pred slovenskými duchovnými, keď im dával otcovské rady. "Kázeň má byť múdra, krátka a výstižná. Pomyslime si na veriacich, ktorí musia počúvať štyridsať minút o témach, ktorým nerozumejú. Kňazi, biskupi, zamyslite sa nad tým, ako sa naučiť kázať, ako dosiahnuť, aby to bol kontakt s ľuďmi. Kázeň by nemala byť dlhšia ako desať minút. Pretože ľudia po ôsmich minútach strácajú pozornosť," uvažoval nahlas pápež František v bratislavskom dóme a po chvíli sucho dodal: "Budem trocha zlý. Všimol som si, že prvé začali tlieskať sestričky, ktoré sú obeťou našich kázní."

Vtipkovanie si neodpustil pápež František ani v Maďarsku, ktoré navštívil pred Slovenskom. Keď zistil, že ho tam volajú Ferenc Papa, vrátil im to bonmotom. Našim južným susedom s vážnou tvárou tvrdil, že v nebi sa určite hovorí maďarsky. A keď sa ho spýtali prečo, odpovedal: "Lebo naučiť sa maďarsky trvá večnosť."

Pokračovanie na ďalšej strane.