Ani advokát, ani policajt

Dalo by sa to zhrnúť, že po Slovensku behajú falošní policajti s falošnými hodnosťami vo falošných uniformách. Katrinec totiž nie je ani advokát, ani policajt. Falošnú hodnosť podplukovníka používa ako predstaviteľ občianskeho združenia Icocrim.

Podľa internetovej stránky je to samozvaný “medzinárodný výbor” pre boj s organizovaným zločinom, terorizmom a korupciou a na jeho čele stojí “generál poručík Dr.h.c. mult. JUDr. Jozef Zaťko Honor.Prof. mult.”.

Ak by niekto mal problém dešifrovať túto hromadu skratiek, stačí dodať, že aj tento generál je falošný a rovnako tak je falošná aj uniforma, v ktorej pózuje na fotografii.

Zámerne zavádza?

Úhlavným protivníkom Ivana Katrinca je ďalšia obskúrna postavička, aktivista Martin Daňo. Podľa neho Icocrim je len “maškarádou”, kde sa “kriminálnici hrajú na policajtov” a ich kauzy sú len účelové.

Prípadov, za ktorými stál Ivan Katrinec, je viac. A mnohé z nich majú spoločného menovateľa. Ten by sa dal charakterizovať ako “existuje video, nemám ho ale videl som ho”. Prečo to samozvaný podplukovník Katrinec robí, vie len on sám.

Angažoval sa v kauze údajných podvodov s eurofondami, ktorých sa mal dopustiť Slavomír Magál a kde prokuratúra zastavila trestné stíhanie, či v prípade exmanželky poslanca Smeru Vladimíra Jánoša. Tú mal manžel týrať, nahrávku dokazujúcu týranie však verejne nikde neprehrali. Šírili sa iba prepisy údajnej nahrávky plné vulgarizmov, s ktorými sa Jánoš nestotožnil.

Chcel natrieť aj Fica

Tesne pred parlamentnými voľbami na jar tohoto roku avizoval Katrinec aj zverejnenie údajného kompromitujúceho erotického videa s predsedom Smeru Robertom Ficom. Žiadne podobné video sa však nikdy na verejnosti neobjavilo a je dosť otázne, čo zverejňovaním týchto fám sledoval ich samotný autor falošný advokát a nepravý podplukovník.

Najnovším počinom tohoto samozvaného bojovníka za spravodlivosť sú tvrdenia o existencii videa, kde podľa Ivana Katrinca šéf parlamentu Andrej Danko fackuje priateľku. Opäť, video nikto verejne neprehral, vec je len v pozícii tvrdení a výpovedí údajných svedkov.