Bývalá šéfka rezortu vnútra je jednou z političiek, ktoré si dávajú na svojom vzhľade veľmi záležať. Vlani ju médiá pristihli v pracovný deň u manikér­ky. „Súkromný program“, ktorý súvisel s úpravou nechtov, vsunula medzi dve dôležité stretnutia. Povestné sú tiež vždy upravené Sakovej vlasy, ktorým občas pomôže príčeskom. Posledné týždne sa skrývala za slnečnými okuliarmi. No len čo ich zložila, zaujala vylepšenými očnými viečkami.

Na péenke

Operáciu Denisa Saková podstúpila začiatkom septembra. Politička hovorí, že nešlo len o rozmar na vylepšenie vzhľadu: „Na očnom viečku jedného oka som mala podozrivý kožný nález. Lekári vyhodnotili, že preventívne je nutné odstrániť ho. Korekcia druhého oka bola nevyhnutnou súčasťou tohto zákroku.“   

Po zákroku sa Saková prvýkrát verejne ukázala na športovej akcii svojej strany Hlas. V pondelok 14. septembra sa zúčastnila na túre na Kráľovu hoľu.

Ako vidieť na fotografiách, ktoré strana Hlas zverejnila, oči si Saková kryla športovým modelom slnečných okuliarov so širokým rámom. Spolu s kolegami Richardom Rašim a Petrom Pellegrinim vyzerala spokojne.

Dva dni nato zasadal parlament, ale Saková na schôdzi chýbala. Na webe národnej rady je napísané, že sa ospravedlnila z rokovania v dňoch 16., 17. a 18. septembra zo zdravotných dôvodov a predložila aj potvrdenie od lekára.

Ako je možné, že sa na náročný turistický výkon cítila fit a na sedenie v parlamente už bola indisponovaná? Tento rozpor poslankyňa Denisa Saková komentovať nechcela. Odvolala sa na to, že termín operácie a dôvod na PN sú súk­romné záležitosti, ktoré navyše spolu nemusia súvisieť.

FOTOGRAFIE Denisy Sakovej pred a po operácii si pozrite v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: