Do lesov neďaleko neďaleko Hrabušíc ich po prelomení svojho dlhoročného mlčania priviedol muž považovaný za bosa všetkých bosov Mikuláš Černák.

Katom Ladislava Bojkuna bol podľa výpovede Mikuláša Černáka bývalý mäsiar a obávaný muž slovenského podsvetia Alojz Házy. Motívom popravy malo byť Házyho podozrenie, že jeho manželka Anna s ním počas jeho pobytu za mrežami spávala. Házyho pred likvidáciou nezastavil ani fakt, že Bojkun bol manželom jeho sesternice a teda patril do rodiny.

Vražda sa stala v roku 1992. Zúčastnili sa jej piati muži na čele s Mikulášom Černákom, ktorý práve v tom období začal formovať najobávanejšiu zločineckú skupinu slovenského podsvetia.

Detaily starej vraždy kvôli milenke: Černák sa vrátil na miesto činu

Mikuláš Černák a Alojz Házy: Okrem Ladislava Bojkuna stáli za vraždou krčmára Miroslava Vlčka a ďalších ľudí.Foto: Archív M.Č.

Osudný výstrel, ktorým Alojz Házy za trúfalosť Ladislava Bojkuna popravil, počul ešte Vladimír Černák, Miloš Kaštan a Marián Mlynár. Bola to vôbec prvá vražda, ktorej sa muži, ktorých neskôr bálo celé Slovensko, zúčastnili.

Prečo pri toľkých svedkoch, trvalo polícii dvadsaťštyri rokov, kým pozostatky Ladislava Bojkuna vykopali? Ako si rodina Alojza Házyho či Ladislava Bojkuna spomína na osudný deň? A prečo za vraždu len 22-ročného mladíka už nebude nikto nikdy pykať?

To všetko sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ

Detaily starej vraždy kvôli milenke: Černák sa vrátil na miesto činu