Rodina prezidenta Andreja Kisku má za sebou krušné dni. Minulý piatok zažili rodinní príslušníci hlavy štátu drámu.

Bratranec prezidenta Bystrík Kiska odišiel podľa našich informácií z domu so slovami, že má všetkého plné zuby a ide skoncovať so životom. Jeho rozhodnutiu vraj predchádzal rozhovor s manželkou, ktorá mu oznámila, že chce podať žiadosť o rozvod.

Bystrík Kiska nezvládol psychický nápor. Skončil na psychiatrii
Bystrík Kiska nezvládol psychický nápor. Skončil na psychiatrii
Zdroj: internet

  • Na Kisku sa to valí. TOTO naozaj nerozdýcha!

Psychický nápor a hrozbu odlúčenia od manželky bratranec prezidenta nezvládol a svoj domov opustil so slovami, že „sa ide dať dole“. Vášnivý poľovník má v oficiálnej držbe niekoľko zbraní, jednu z nich si pri odchode z domu vzal.

Hospitalizovaný

Rodina v strachu o život svojho blízkeho okamžite kontaktovala popradskú políciu a poprosila ju o pomoc, keďže sa jej nepodarilo Bystríka Kisku skontaktovať. V pozore boli okamžite policajné zložky i zdravotní záchranári.

Situácia bola o to napätejšia, že skúsený dlhoročný poľovník bol ozbrojený, čo sa potvrdilo aj pri policajnom zásahu. Polícia ho našla v centre Popradu. Teda mesta, kde žije aj Andrej Kiska. Podľa informácií PLUS 7 DNÍ je šesťdesiatnik od minulého piatka hospitalizovaný na oddelení psychiatrie v Levoči, kde ho okamžite po zadržaní previezli zdravotníci. Obavy rodiny boli teda oprávnené.

Bystrík Kiska figuruje s prezidentom v niekoľkých firmách.
Bystrík Kiska figuruje s prezidentom v niekoľkých firmách.
Zdroj: TASR

S otázkami sme sa, samozrejme, obrátili na Prezidentský palác, do uzávierky nám však neodpovedali. Rovnako ako popradská polícia.

  • Dojatý Kiska exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ: „Bábätko sme plánovali už dlhšie“

Sú si blízki

Ak sa v Poprade povie „silná trojka“, všetkým sa vybavia mená - Andrej, Jaroslav a Bystrík Kiskovci. Brat prezidenta Jaroslav a bratranec Bystrík podľa Obchodného registra spolu dlhé roky figurujú v niekoľkých firmách. Venujú sa napríklad poradenstvu, obstarávateľskej činnosti, faktoringu či kúpe a predaju rôzneho tovaru. Okrem pokrvného puta ich teda spájajú podnikateľské záujmy. Panujú medzi nimi viac než dobré vzťahy, ktoré sa pretavili napríklad do toho, že Bystrík Kiska bol prítomný na inaugurácii prezidenta v júni 2014.

Pozornosť neobchádza Bystríka Kisku ani v nepodnikateľských situáciách. V roku 2015 priniesol denník Plus JEDEN DEŇ informáciu o zadržaní páchateľov, ktorí sa pokúsili vylúpiť rekreačnú chatu v dedine na Zamagurí. Vylomená okenica a rozbité okno však nestačili na to, aby z budovy odcudzili cennosti. Cestou taxíkom ich zadržala polícia.

Po zverejnení článku sa do redakcie ozvala kancelária prezidenta, reakciu uverejňujeme v plnom znení: "Prezident so svojím bratrancom telefonoval, povedal mu, že je v práci a článok podľa neho obsahuje množstvo výmyslov, a preto podáva na vydavateľstvo Penty a redaktorku Martinu Bednárovú z Plus7dní, ktorá ho ani neoslovila, trestné oznámenie za poškodzovanie dobrého mena," povedal hovorca prezidenta Roman Krpelan.