V luxusnom nočnom podniku v centre hlavného mesta sa na nich dobre zabáva Mária Trošková, v tom čase ešte 21-ročná študentka na vysokej škole. Spoločnosť jej robia ženy blízke vtedajšiemu majiteľovi Markízy. V nočnom bare tancuje aj s asistentkou Pavla Ruska s Magdalénou Tokárovou.

Tá podobne ako Trošková neskôr získa flek v štátnej správe, presnejšie, vo Vodohospodárskej výstavbe. Na fotkách je aj súčasná Ruskova partnerka Henrieta Hegerová, ktorá bola roky majiteľkou modelingovej agentúry a dnes žije v spoločnej domácnosti s bývalým mediálnym magnátom.

Fotografie vznikli pred takmer deviatimi rokmi v luxusnom nočnom klube. Fungoval na zvonček a dnu vpúšťali esbéeskari  len „istých“ ľudí. Hocikto z ulice by sa dnu jednoducho nedostal.

„Medzi tými dievčatami vyčnievala tým, že bola dosť inteligentná. Ale ona ma nechcela, tá hľadala chlapov s vplyvom a mocou,“ povedal nám náš zdroj. Na otázku, či sa mohla v tom čase zoznámiť s talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom reagoval: „Jasné, že mohla, chodievali tam aj Taliani.“

A bola to práve Troškovej mama, ktorá  sa pre médiá dávnejšie vyjadrila, že jej dcéra stretla Vadalu práve v Bratislave. Ich priateľstvo bolo veľmi intenzívne, čo dokazuje aj množstvo telefonátov medzi už ženatým Talianom a atraktívnou brunetkou.

Výstupy talianskej prokuratúry, ktorá sledovala číslo Vadalu aj v čase, keď bola asistentkou poslanca Jasaňa a neskôr hlavnou štátnou radkyňou na úrade vlády, hovoria jasnou rečou.

V monitorovanom období mali talianske orgány zachytiť medzi nimi až 452 telefonátov. O čom sa bývalí partneri spolu bavili, nevedno. Podľa talianskych vyšetrovateľov mal Majkin spoločník napojený na taliansku kriminálnu organizáciu 'Ndrangheta zo Slovenska rozbiehať globálny kokaínový biznis. Aj to je dôvod, prečo je dnes vo väzbe v Taliansku, kam ho vydala slovenská polícia.

Mária Trošková ako poradkyňa premiéra napokon skončila. Jej činnosť na úrade vlády a prepojenie na taliansku mafiu je však dosiaľ nie celkom objasnené.

Viac exkluzívnych fotografií z nočného baru a najnovších informácií o Márii Troškovej hľadajte v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 dní  >>