Ohriala sa po boku exministra hospodárstva Pavla Ruska obvineného z objednávky vraždy, zakladala firmu s talianskym biznismenom Antoninom Vadalom, meno ktorého sa spomína v súvislosti s prepojeniami na ľudí z prostredia talianskej mafie, asistovala smerákovi Viliamovi Jasaňovi a hviezdila ako štátna radkyňa premiéra Roberta Fica.

Hoľka odmietla

Mária Trošková podľa informácií týždenníka Plus 7 Dní cca pred piatimi rokmi absolvovala aj pohovor v spoločnosti Sofos zaoberajúcou sa IT technológiami a počítačovým softvérom. Firmu v súčasnosti spravujú blízki príbuzní Jána Hoľka, generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva obrany SR a muža blízkeho k Andrejovi Dankovi. Podľa súčasného výkonného riaditeľa spoločnosti Milana Žibritu Trošková mala zálusk na post asistentky obchodného riaditeľa spoločnosti. „Prešla do užšieho výberového konania, počas ktorého neboli naplnené jej očakávania o danej práci, a teda nedošlo k naplneniu pracovného pomeru. Počas tohto obdobia bola v kontakte iba s personalistkou firmy," priblížil Žibrita. Ján Hoľko bol v roku 2017 konečným užívateľom vo firme Sofos.

Na šteklivých fotkách sa Trošková neostýchala ani fajčiť.
Na šteklivých fotkách sa Trošková neostýchala ani fajčiť.
Zdroj: Brejk/ Branislav Šimončík

Popálil si prsty

Samotný Hoľko priznal, že Sofos v minulosti obchodoval aj s firmou Antonina Vadalu, talianskeho biznismena operujúceho na východe Slovenska s možným prepojením na kalabrijskú mafiu. Práve s ním v roku 2011 Trošková založila firmu Gia Management. Druhý najvplyvnejší muž rezortu obrany Hoľko na Vadalu nemá dobré spomienky. „Spoločnosť Sofos bola podvedená a oklamaná firmou uvedeného pána pri nákupe výpočtovej techniky. Pohľadávka od firmy uvedeného pána bola zo strany firmy Sofos vymáhaná a tovar vrátil. Uvedenú skutočnosť preveril v danom čase aj Daňový úrad v Košiciach,“ upresnil Hoľko. Ten zároveň podčiarkol, že s Talianom neudržuje bližší vzťah. „Žiadny kontakt s uvedeným pánom neudržiavam a dôrazne to odmietam,“ dodal.

Detaily o kauze, ktorá otriasla celým Slovenskom sa dočítate v búducom čísle Plus 7 Dní.

Viac zaujímavých článkov: