Tip na článok
Mária Trošková kedysi pózovala pre pánsky magazín.

Na roztrhanie: Ficova Majka na pohovore vo firme blízkej Dankovmu človeku

Štátna radkyňa Mária Trošková v minulosti skúšala šťastie aj v spoločnosti blízkej k jednému z najvplyvnejších mužov na ministerstve obrany.

Galéria k článku (23 fotografií )
Na snímke Robert Fico a Mária Trošková na stretnutí so stredoškolákmi v Partizánskom.
Ficova sexi asistentka Mária Trošková má na krku tretí krížik. Oslava jej narodenín však zrejme nedopadla podľa jej predstáv.
Ficova sexi asistentka Mária Trošková nafotila pred rokmi pikantné zábery.

Ohriala sa po boku exministra hospodárstva Pavla Ruska obvineného z objednávky vraždy, zakladala firmu s talianskym biznismenom Antoninom Vadalom, meno ktorého sa spomína v súvislosti s prepojeniami na ľudí z prostredia talianskej mafie, asistovala smerákovi Viliamovi Jasaňovi a hviezdila ako štátna radkyňa premiéra Roberta Fica.

Hoľka odmietla

Mária Trošková podľa informácií týždenníka Plus 7 Dní cca pred piatimi rokmi absolvovala aj pohovor v spoločnosti Sofos zaoberajúcou sa IT technológiami a počítačovým softvérom. Firmu v súčasnosti spravujú blízki príbuzní Jána Hoľka, generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva obrany SR a muža blízkeho k Andrejovi Dankovi. Podľa súčasného výkonného riaditeľa spoločnosti Milana Žibritu Trošková mala zálusk na post asistentky obchodného riaditeľa spoločnosti. „Prešla do užšieho výberového konania, počas ktorého neboli naplnené jej očakávania o danej práci, a teda nedošlo k naplneniu pracovného pomeru. Počas tohto obdobia bola v kontakte iba s personalistkou firmy," priblížil Žibrita. Ján Hoľko bol v roku 2017 konečným užívateľom vo firme Sofos.

Na šteklivých fotkách sa Trošková neostýchala ani fajčiť.
Na šteklivých fotkách sa Trošková neostýchala ani fajčiť.
Brejk/ Branislav Šimončík

Popálil si prsty

Samotný Hoľko priznal, že Sofos v minulosti obchodoval aj s firmou Antonina Vadalu, talianskeho biznismena operujúceho na východe Slovenska s možným prepojením na kalabrijskú mafiu. Práve s ním v roku 2011 Trošková založila firmu Gia Management. Druhý najvplyvnejší muž rezortu obrany Hoľko na Vadalu nemá dobré spomienky. „Spoločnosť Sofos bola podvedená a oklamaná firmou uvedeného pána pri nákupe výpočtovej techniky. Pohľadávka od firmy uvedeného pána bola zo strany firmy Sofos vymáhaná a tovar vrátil. Uvedenú skutočnosť preveril v danom čase aj Daňový úrad v Košiciach,“ upresnil Hoľko. Ten zároveň podčiarkol, že s Talianom neudržuje bližší vzťah. „Žiadny kontakt s uvedeným pánom neudržiavam a dôrazne to odmietam,“ dodal.

Detaily o kauze, ktorá otriasla celým Slovenskom sa dočítate v búducom čísle Plus 7 Dní.

Viac zaujímavých článkov:

VIDEO Plus 7 Dní