Keď mu padne v národnej rade, zájde si na kultúru, ale aj výlet na hrad či poorie políčko sebe aj susedom. Peter Pellegrini je mužom do parlamentu, aj do traktora. Aspoň taký dojem budia sociálne siete predsedu strany Hlas.

Aj sociálne siete sa stali každodennou prácou politikov. Viacerí si na nich budujú voličský kapitál nielen postovaním svojich poslaneckých návrhov, či tlačoviek, ale aj selfíčkami a fotkami zo súkromia, ktoré navodzujú dojem, že sú síce mocipáni, ale veď z ľudu. Napríklad takými fotkami so zvieracími miláčikmi nemôžu hádam nič pokaziť, hoci „mačiak“ ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) by možno vedel inak mňaukať.

Podrástol

Medzi milovníkov zvierat patrí aj predseda opozičného Hlasu Pellegrini. Potom, čo mu po 11-tich rokoch zomrel štvornohý spoločník Atrey, ktorý naňho čakával doma v Banskej Bystrici, zaobstaral si Pellegrini v apríli šteniatko.

Veľký švajčiarsky salašný pes rastie ako z vody, jeho „pániček“ ho vodí všade – do kancelárie, ale aj na stranícke výlety do regiónov. Gery, ako sa psík volá, sa isto nebude sťažovať, keď bude maskotom strany a súčasťou jej kampane, hlavne, keď sa dosýta vybehá a socializuje.

Psa treba samozrejme vycvičiť, Pellegrini na najnovších fotkách ukázal, ako sa mu to darí s Gerym. „Prechádzka s Gerym na záver víkendu. Pekný zvyšok dňa Vám prajem,“ zverejnil s týmto popisom sériu fotiek so svojím domácim miláčikom, ktorý už povyrástol.

Pellegrini sa na prechádzku aj náležite vystrojil. Oblek vymenil za mikinu s logom Hlasu, tepláky a vysoké topánky do terénu. Ako správnemu „psíčkarovi“ mu nechýbali stopovacia vôdzka a kapsička na maškrty. Gerymi sa z nej hádam ujde, nielen za poslušnosť, ale i rastúce preferencie.

FOTO Pellegriniho v obleku aj teplákoch v GALÉRII