Najznámejší kajúcnik Ľudovít Makó skončil na poste šéfa Kriminálneho úradu v júni 2020. "Za jeho prácu a výsledky, ktoré kriminálny úrad pod jeho vedením dosiahol, mu patrí poďakovanie," napísala vo svojom vyhlásení vtedy finančná správa. Bolo to v dobe, keď sa o jeho kriminálnej činnosti nikomu ani nesnívalo.

O tri mesiace na to šokovala Slovensko správa, že Makóa zadržala NAKA v jeho dome v Jelenci. Jeho zadržanie doslova pripomínalo scénu z akčného filmu, keďže zásahu sa zúčastnilo množstvo príslušníkov polície a bol nasadený aj vrtuľník. No odvtedy sa premlelo veľa vody. Makó bol prepustený, opäť zadržaný a zasa prepustený.

Začal náruživo spolupracovať s políciou a celkovo má vypovedať až v 86. zločineckých skutkoch. Jedna z najznámejších je kauza Mýtnik, kde sa spolu s ním rozrozprával aj exšéf finančnej správy František Imrecze či podnikateľ Michal Suchoba. Všetci traja spomínaní muži sú stále obvinení a na slobode.

Obvinený Makó mal vo svojej nedávnej výpovedi povedať, že chodí na všetky výsluchy a určite nemá dôvod snažiť sa o útek zo Slovenska. Ako sa píše v uznesení, mal s priateľkou začať žiť nový život. „Spečatením tohto bolo splodenie a narodenie syna, ktorý sa narodil predčasne o dva mesiace,“ má sa písať v úradnom dokumente. Vzhľadom k predčasnému narodeniu svojho syna s ním údajne Makó absolvuje viacero špeciálnych vyšetrení a je na nepísanej materskej dovolenke. Okrem malého syna má exšéf KÚFS aj tri deti z prvého manželstva.

Okrem toho priznal, že chodí za rodinou aj do Čiech. A práve tu sme ho načapali. A nielen tak niekde! S partnerkou Dagmar Kapusníkovou a ich spoločným synom nakupovali na najluxusnejšej ulici v Prahe. Práve Pařížská je preslávená množstvom najdrahších obchodov, ako je Louis Vuitton, Jimmy Choo či Dior. Práve tu nakupoval aj exšéf KÚFS.

Postával s kočíkom pred butikom a telefonoval. Jeho partnerka už v rukách stískala nákupnú tašku oranžovej farby, ktorá je typická pre jednu z najdrahších odevných francúzskych módnych domov. A to nie je všetko! Na pleci sa jej hompáľala kabelka značky, ktorá sa bežne predáva aj za pár tisíc eur. Makó tak zrejme netrie biedu a peniaze si vie riadne užiť. Veď posúďte sami!

Fotografie Makóa nájdete v galérii