Podľa informácií PLUS 7 DNÍ sa to všetko začalo fotografiami, ktoré mal Erik Tomáš dať médiám. Má ísť o snímky predsedu SNS v nelichotivej situácii. Fotky však nikto nikdy nevidel. Danko je presvedčený, že Tomáš proti nemu robí štvavú kampaň medzi novinármi, Tomáš sa zasa domnieva, že Danko o ňom šíri lži.

Michal Šebeňa

Andrej Danko údajne vyhodil Erika Tomáša z kancelárie. Foto: Michal Šebeňa

Spor zašiel až tak ďaleko, že doň musel vstúpiť predseda vlády Robert Fico. Asi pred mesiacom sa o zmier pokúsil premiér priamo v kancelárii Danka. Ten podľa informácií PLUS 7 DNÍ chcel vyhodiť Tomáša z kancelárie, Fico tomu však zabránil a za svojho človeka sa postavil. Toto stretnutie sa podľa našich informácií skončilo zmierením a Tomáš si s Dankom podali ruky.

Robia si prieky

No prešlo niekoľko týždňov a konflikt je opäť na svete. Tentokrát predsedu SNS nahnevala minulotýždňová tlačová konferencia predsedu vlády s maďarským predsedom vlády Viktorom Orbánom. Tá sa totiž konala v rovnakom čase, ako mal tlačovú besedu Danko po samite lídrov parlamentov európskych krajín.

Michal Šebeňa

Erik Tomáš. Foto: Michal Šebeňa

Podľa zistení PLUS 7 DNÍ sa Danko domnieva, že Úrad vlády zorganizoval stretnutie s Orbánom v rovnakom čase úmyselne a vidí za tým opäť Tomáša. Faktom je, že samit bol plánovaný dlhšie ako bilaterálne rokovania Fica, termín však Úrad vlády koordinoval s časom maďarského kolegu.

Problémový typ

Problém zašiel tentokrát až tak ďaleko, že si začiatkom tohto týždňa sadli za okrúhly stôl lídri koalície a diskutovali, čo a ako ďalej. „Považujem túto vec za uzavretú. Erik Tomáš však nepatrí medzi typ ľudí, s akými by som ja chcel spolupracovať,“ povedal v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ Danko

V kuloároch sa hovorí, že sa predseda SNS vyjadril, že koalícia môže kvôli Erikovi Tomášovi skončiť. Poradca premiéra pre média je z celej situácie rozčarovaný. „Je mi ľúto, že po Marekovi Maďaričovi som ja ďalším terčom predsedu SNS. Rešpektujúc stabilitu vládnej koalície nebudem jeho vyjadrenia komentovať,“ reagoval na slová Danka Tomáš.

Ako sa na adresu Ficovej pravej ruky predseda SNS vyjadril, aj o jeho vzťahu k samotnému Ficovi sa dočítate v rozhovore v budúcom čísle PLUS 7 DNÍ.