Luxusná vila nebohého oceliarskeho magnáta Alexandra Rezeša v obľúbenej košickej štvrti po rokoch mení majiteľa. Teda aspoň na papieri. Podľa výpisu s katastra nehnuteľností je ním 22-ročný Róbert Juraj Paulinský z Košíc. Luxusnú vilu kúpil 28. 10. 2020, a to bez ťarchy, čiže bez hypotéky, ktorou by kupovaný dom zaťažil. Zvláštne? Ešte zaujímavejšie je to, že aj týždeň po predaji vo vile Alexandra Rezeša stále vídať jej pôvodných obyvateľov - teda Rezešovu ženu a dcéru.

Aby sa nezabudlo

Alexandra Rezeša a jeho rodinu nepoznajú iba Košičania. Preslávil sa najmä tým, že s požehnaním Mečiara a HZDS sprivatizoval košické železiarne, zastával aj post ministra dopravy. Dostal sa k rozprávkovému bohatstvu, ktoré si užíval so svojou rodinou. Vlastnili množstvo nehnuteľností nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Spomeňme si len na nádhernú haciendu v Španielsku.

Veľkoprivatizér náhle zomrel na problémy so srdcom v roku 2002 a majetok sa postupne stenčoval, aj keď jeho potomkovia si luxus doprajú stále. Rezešov syn Július si potrpí na kvalitné autá. Jeho žena sa vozí na drahom Bentley, on sa prevážal na Aston Martine, aute agenta 007. Možno aj preto si mladý Rezeš na autá dáva éčevéčko s číslicami 007.

FOTO z luxusnej vily oceliarskeho magnáta Alexandra Rezeša v GALÉRII

Sídlo rodiny na Kremnickej v Košiciach, kde žil oceliarsky magnát Alexander Rezeš s manželkou Evou, bolo svojím prepychom povestné. Sprchovací kút s keramickou mozaikou potiahnutou 24-karátovým zlatom, koža z tigra v kúpeľni, koberce Versace, kozub s talianskym mramorom či stropy s benátskou štukou. Nehovoriac o vzácnych umeleckých dielach. To je však iba časť prepychového zariadenia vily.

Poniže luxusného obydlia bol ďalší honosný domček, ktorý patril Rezešovej dcére Eve. Tá skončila v maďarskom väzení po tom, čo pri dopravnej nehode na diaľnici v Maďarsku usmrtila štyroch ľudí. Jej dom museli predať a Eva sa po šiestich rokoch strávených vo väznici vrátila k mame. Július Rezeš vtedy pre PLUS 7 DNÍ povedal: „Krv nie je voda! Veď je to moja sestra, preboha!“

Július Rezeš býva na tej istej ulici, hneď oproti rodičovskej vile. Nehnuteľnosť bola pôvodne písaná na neho, no už minimálne rok je oficiálnou majiteľkou jeho žena Eva, známa najmä zo súťaže krásy v roku 2002, keď získala titul Miss Universe SR. Záložné právo na túto nehnuteľnosť má však banka. Aj na dom manželky Alexandra Rezeša sa predtým v liste vlastníctva uvádzala ťarcha v prospech banky, no s novým vlastníkom zmizla a dom je už zapísaný bez ťarchy.

Nedokážu ho opustiť?

Ako sme sa presvedčili na vlastné oči, v čerstvo predanej nehnuteľnosti sa Rezešovci pohybujú, akoby sa nič nezmenilo. Dcéra nebohého Alexandra dopoludnia vyšla z čerstvo predanej nehnuteľnosti len tak, vo veste a v teplákoch. Po pár minútach sa už vracala aj so svojou mamou tiež oblečenou po domácky a iba v papučiach. Obidve niesli čosi ako obrazy a z predaného domu sme ich nevideli vyjsť celé hodiny. Nasledujúci deň dopoludnia sme videli pani Rezešovú, ako kontroluje v schránke pred domom, či nemá nejakú poštu.

Po zotmení sa domov vracal Július Rezeš. Auto odstavil pred predanou vilou, vošiel dnu a keď po desiatich minútach vychádzal, dom ostal rozsvietený.

Rezešovci už roky s médiami nekomunikujú. Naposledy pre PLUS 7 DNÍ Július Rezeš uviedol v roku 2017: „Poviem vám iba toľko, že sme vlastnili nehnuteľnosti vtedy aj dnes. Teraz je port­fólio iné, ale nevidím dôvod, aby som niekomu vysvetľoval, čo mám, čo nemám a čo som kedy kúpil alebo predal. Je to naša súkromná vec.“

Nový vlastník

Podľa katastra nehnuteľností je novým vlastníkom Rezešovej vily mladý Košičan. Róbert Juraj Paulinský podniká od 18 rokov. Podľa obchodného registra tento Košičan založil a je jediným konateľom firmy EFKEY so sídlom na Krivej 21 v Košiciach. Ak by ste ho tam však hľadali, neuspeli by ste. V centre mesta neďaleko košickej stanice má kanceláriu mnoho firiem, no logo EFKEY tu nenájdete. Nemá tu ani kanceláriu, má tu len „sídlo“. Kontakt na túto firmu v podstate neexistuje. Podľa zverejnených dokumentov sa firme veľmi nedarí, nemá takmer žiadny majetok ani zisky.

FOTO mladíka, ktorý kúpil gýčovú vilu Rezešovcov, v GALÉRII

Rodičia mladíka figurujú v neziskovej organizácii PRO VITAE. Tá prevádzkuje nielen nemocnicu v Gelnici, ale aj zariadenia opatrovateľskej služby na Donovaloch i v Gelnici a spolupracuje s miestnou samosprávou.

Mohlo by vás zaujímať: