Poslankyňu SaS Janu Bittó Cigánikovú odvolali z postu šéfky parlamentného zdravotníckeho výboru. Návrh dal do parlamentu nezaradený poslanec Martin Čepček, ktorý kandidoval z OĽANO. Hoci Bittó Cigániková aktuálne študuje tretiu vysokú školu po manažmente verejnej správy a zdravotníctva, ošetrovateľstvo, jemu sa zdá, že nemá relevantné vzdelanie, ani prax. Navyše, podľa Čepčeka presadzuje „progresívnu ideologickú agendu“ a zameriava sa na presadzovanie čo najširšieho prístupu k násilnému ukončeniu životov nenarodených detí.

„Poslankyňa Jana Bittó Cigániková sa opakovane správa vulgárne, hystericky a celkovo nedôstojne v pozícii poslanca NR SR, pričom z medializovaných informácií vyvstáva aj podozrenie z účasti na fyzickej potýčke s poslaneckou kolegyňou,“ dôvodil ďalej Čepček narážajúc na konflikt s Romanou Tabák (toho času Sme rodina, predtým OĽANO). Bittó Cigániková sa na margo návrhu na jej odvolanie povedala v relácii PLUS 7 DNÍ Karty na stôl, že poslancov „irituje najmä môj boj za práva žien, za práva LGBTI komunity“.

Bittó Cigánikovú nakoniec z postu predsedníčky parlamentného zdravotníckeho výboru zosadili. No a hádam do nikoho nevošla väčšia radosť ako do ministra financií Igora Matoviča. Šéf OĽANO musel naťukať do klávesnice status, ako „SaSkári odvolali tepšu“, teda neskôr prepísal „tepšu“, ako Bittó Cigánikovú častuje vo svojich statusoch Tabák, na „Cigánikovú“ a „zrúdu“ na „osobu“. V priebehu 75 minút, Matovič upravil svoj status 6-krát. Vo finálnej verzii sa ospravedlnil:

„Plný radosti zo spravodlivosti som sa nechal uniesť a Janu som v tomto statuse najprv nazval parlamentnou prezývkou. Napriek tomu, čo si o nej mnohí myslíme, sa to asi nepatrí. Ospravedlňujem sa.“

Pozrite si jednotlivé verzie Matovičovho statusu a čo v ňom menil v GALÉRII

„Frajeros“

„Keď mi naši poslanci z OĽANO povedali, že nebudú mať krvavé oči – ukážu gesto voči SaS a nezúčastnia sa hlasovania o odvolaní Cigánikovej, povedal som si že frajeros. Podržať tak neschopnú vulgárnu osobu, to chce fakt tonu pokory a sebazaprenia,“ píše Matovič v poslednej verzii svojho statusu k odvolaniu Bittó Cigánikovej.

„Prišla voľba. A výsledok? Zúčastnilo sa 91 poslancov a z toho 67 za odvolanie. Takže odvolaná. Lenže úplná krása je skrytá v pravidlách – ak by sa voľby nezúčastnilo 20 SaSkárov, voľby by boli neplatné a naďalej by bola šéfkou zdravotníckeho výboru. Oni si ju sami odvolali,“ vysmial sa Matovič.

Matovič vraj fakt nechápe, „ako sa niekto môže roky hrať na fachmana v matematike a neovláda ani jej základy“. Ale možno je to všetko inak, pokračuje vo svojej teórii Matovič. „SaSkári Janu sami neznášajú a predpokladať, že sú všetci takí neschopní, je trochu naivné. A tak ešte reálnejší môže byť scenár, že ju úmyselne potopili vlastní, aby im už nerobila hanbu v tak dôležitej pozícii. Hmm,“ zamyslel sa na záver Matovič.

FOTO všetkých verzií Matovičovho statusu si pozrite v GALÉRII

Téme sa Matovič povenoval ešte aj v nasledujúcom statuse, v ktorom už nič nepísal, ale uverejnil mém obrázok, nájdete ho v GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: