Tip na článok
Opúšťa škôlku: O Kaliňákovho syna je zrejme dobre postarané.

Do luxusnej školy za štátne: Minister Kaliňák platí za synovo vzdelanie desaťtisíce eur

Robert Kaliňák využíva na vozenie svojho dieťaťa do školy i zo školy štátny aparát.

Galéria k článku (21 fotografií )
9. február 2018 16.55 h Stíha všetko: Trasu pred luxusnú škôlku, do ktorej chodí Kaliňákov syn, štátni ochrankári už dôverne poznajú.
6. február 2018 8.11 h Ráno pred pol deviatou: Minister vyprevádza svoju ratolesť.
Vychytená škôlka: Poplatky v nej si nemôže dovoliť každý.

Pracovný týždeň, ráno pol ôsmej. V uličkách vedúcich k súkromnej škole Cambridge International School pri Horskom parku v hlavnom meste zastavujú autá tých najluxusnejších značiek. Drvivá väčšina tých, ktorí sem privážajú svoje ratolesti, sedí za volantom Mercedesov, bavorákov, audín či Porsche. Ročné školné sa tu ráta v tisícoch eur. A školu objavili aj vysokí štátni predstavitelia, ktorí sa zrejme na svoje príjmy sťažovať nemôžu. Toto zariadenie pre svojho syna vybral i minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý má časť štátneho školského systému vo svojom rezorte. Žeby slovenskému školstvu príliš nedôveroval?

Pre syna len to najlepšie

Cambridgeská škola sa skladá z materskej, zo základnej a strednej školy. Na svojej internetovej stránke sa pýši špičkovým vzdelávacím programom vychádzajúcim z anglických učebných osnov. Výučba prebieha výhradne v anglickom jazyku. Jej najstarší študenti, tak uvádza stránka školy, majú otvorené dvere na univerzity po celom svete. Rozvrh detí predškolských tried obsahuje takzvané didaktické aktivity, výlety, vystúpenia a tvorivé dielne. Nechýba logopédia, plávanie či iné športové kurzy. Všetky triedy starostlivo strážia kamerové systémy a platia v nich prísne pravidlá.

Kaliňák umiestnil svojho staršieho syna práve do tejto materskej školy. Podľa oficiálnych údajov tu platí ročne deväť a pol tisíca eur. No ušetrí aspoň na školskom vození svojho potomka. Ten hradia daňoví poplatníci. PLUS 7 DNÍ si minulý týždeň všimlo, ako Robert Kaliňák popri ministrovaní stíha privážať syna do škôlky a odvážať z nej. A to štátnym vozidlom za ostražitého sprievodu štátnych ochrankárov. Jeden deň pred pol deviatou vyťahoval synov ruksak z auta a viedol ho do budovy, iný deň zase o piatej poobede vyskakoval zo štátneho Touaregu a utekal ho vyzdvihnúť.

Rovnakú papalášsku školu ako Kaliňák majú v obľube aj ďalší ľudia blízki vládnej strane, ktorí sú to, čítajte v aktuálnom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Aktuálne číslo Plus 7 dní.
Aktuálne číslo Plus 7 dní.
Plus 7 dní

Prečítajte si tiež:

VIDEO Plus 7 Dní