Mečiar za mreže?

Generálna prokuratúra dospela k prevratnému rozhodnutiu. Na jeho základe sa úplne vážne môže stať, že bývalého premiéra, otca národa a aktuálne poľnohospodára Vladimíra Mečiara čaká basa. Nie tá s pivom kdesi v pivnici vily Elektra, ale normálna tvrdá, ktorá má aj mreže. Prekvapujúco však nie je pre podozrenia, odkiaľ zobral toľko majetku, ale za politický počin. Konkrétne pre amnestie, ktoré v roku 1998 ako zastupujúci prezident udelil na skutky týkajúce sa zavlečenie Michala Kováča mladšieho do cudziny. Prokuratúra totiž dospel k záveru, že amnestie Vladimíra Mečiara nemusia byť premlčané. Možno ich teda vyšetrovať, napríklad ako zneužitie právomoci verejného.

Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
Martin Domok

Volebné nástrahy

Voliči pozor! V blížiacom sa všeľudovom župnom hlasovaní je potrebné dávať na zopár vecí veľké bacha. Ako upozornila strana Sloboda a solidarita, problémom môže byť napríklad skutočnosť, že na hlasovacích lístkoch budú uvedené aj mená tých kandidátov, ktorí sa po zaregistrovaní kandidatúry vzdali. Nebudú nijakým spôsobom označení, vyčiarknutí, čo môže voličov pomýliť. Hlas, ktorý takémuto kandidátovi dajú, bude neplatný. Podľa SaS je tiež dôležité, aby členovia okrskových komisií nepoužívali pri sčítavaní hlasov modré perá. Pretože, najmä na východe Slovenska, sú veľmi časté prípady, keď nečestní ,,komisári" svojvoľne zakrúžkujú viacerých kandidátov. Samozrejme bude tiež potrebné zabrániť tomu, aby dochádzalo ku kupovaniu hlasov. Ale v tom sa už musíme spoľahnúť na políciu.

Voliči, pozor! V blížiacom sa všeľudovom župnom hlasovaní je potrebné dávať na zopár vecí bacha.
Voliči, pozor! V blížiacom sa všeľudovom župnom hlasovaní je potrebné dávať na zopár vecí bacha.
TASR

Lekár zostáva

Všetko je napokon úplne ináč. Pôrodníka, ktorý sa v dokumente režisérky Zuzany Límovej chválil tým, že prefackal hysterickú pacientku, aj naďalej zostáva pracovať v bratislavskej Univerzitnej nemocnici. A to napriek pôvodným vyjadreniam jej vedenia, že kvôli poškodeniu dobrého mena zariadenie tohto prostorekého lekára prepúšťa. Lenže…. Do prípadu zasiahol sám minister zdravotníctva Tomáš Drucker, nuž a ten tak nejak rozhodol, že rozviazať pracovný pomer s fackovacím lekárom nie je potrebné. Lebo vlastne pôrodník vraj capol rodičku len po stehne a aj to kedysi veľmi dávno, keď bol ešte mladý, krásny a v bratislavskej nemocnici nepracoval.

Autorka dokumentu Medzi nami Zuzana Límová.
Autorka dokumentu Medzi nami Zuzana Límová.
tv markíza

Nevinný Jánoš

Bývalý dôležitý poslanec za stranu Smer-SD Vladimír Jánoš si môže vydýchnuť. Okresný súd v Prievidzi ho totiž zbavil viny v prípade údajného týrania manželky a dcéry. Dôvod? Nepodarilo sa síce úplne vyvrátiť, že by pán Jánoš svojej teraz už bývalej polovičke Ivete občas skutočne netresol, či nezvýšil na ňu hlas, ale podľa súdu sú za tým možno len jej „psychologické črty.“.

Budova Okresného súdu v Prievidzi.
Budova Okresného súdu v Prievidzi.
TASR

A navyše, keby to bolo naozaj také hrozné, ako ex pani Jánošová hovorí, určite by podľa názoru súdu trestné oznámenia na týrateľa podala oveľa skôr a aj zo spoločnej domácnosti by sa odsťahovala. Preto je konanie Vladimíra Jánoša hodné riešiť len ako priestupok.

Bývalý dôležitý poslanec za stranu Smer Vladimír Jánoš si môže vydýchnuť.
Bývalý dôležitý poslanec za stranu Smer Vladimír Jánoš si môže vydýchnuť.
TASR

Potrestaný! Za jamu

Po neuveriteľných ôsmich rokoch sa konečne dočkal! Známy herec a bývalý kandidát na post hlavy štátu Milan Kňažko si ešte v roku 2009 dovolil takú drzosť, že zažaloval podnikateľa a pre isté skupiny ,,nášho človeka" Ladislava Bašternáka. Za to, že stavebnými úpravami, presnejšie vykopaním až 14 metrovej jamy na svojom pozemku, poškodil statiku hercovho domu. Nuž a súd aktuálne dospel k rozhodnutiu, že naozaj. Podnikateľovi preto nariadil zaplatiť odškodné vo výške takmer 55-tisíce eur plus trovy konania. Bašternák sa môže ešte odvolať.

Milan Kňažko na súdnom pojednávaní.
Milan Kňažko na súdnom pojednávaní.
Matej Jankovič
Kňažko zažaloval Bašternáka za 14-metrovú jamu.
Kňažko zažaloval Bašternáka za 14-metrovú jamu.
Martin Domok