Tip na článok

Nečakané prekvapenie: Rusko býva u svojho niekdajšieho úhlavného nepriateľa

Mali tam bývať deti z krízového centra Maják nádeje. Miesto nich sa však do luxusnej bytovky Five Star Residence nasťahoval šéf Majáka Pavol Rusko.

Galéria k článku (5 fotografií )
Maják Nádeje.
Marián Kočner

Toho pritom bratislavská mestská časť Staré Mesto viní za to, že pôvodná budova centra je v exekúcii. Rusko ju totiž chcel zameniť s firmou, ktorej šéfuje Marián Kočner, za priestory v spomínanej bytovke. Súd mu však s budovou zakázal nakladať a za neuskutočnenie obchodu ostal Maják firme dlžný pol milióna eur.

Našiel sa!

Pavol Rusko, ktorý kedysi vlastnil honosnú haciendu na Strmých vŕškoch, prišiel pre dlžoby o svoje nehnuteľnosti. O tom, kde v súčasnosti býva, netušilo mnoho ľudí.

Foto: Dávid Duducz

Terajší príbytok bývalého riaditeľa Markízy? Foto: Dávid Duducz

Až kým sa ho týždenníku PLUS 7 DNÍ nepodarilo vypátrať až do bytovky Five Star Residence, ktorá sa „preslávila“ nielen zámenou s Majákom nádeje, ale aj tým, že v nej sedem bytov vlastnil Ladislav Bašternák.

U priateľky

Je streda krátko po deviatej a z garáže vychádza čierna škodovka. Za jej volantom sedí Pavol Rusko. V piatok sa situácia opakuje, tentoraz má Rusko v ušiach handsfree a telefonuje. Nejde však o žiadnu skorú rannú schôdzku. „Bývalý minister Rusko tu býva. Na škodovke jazdí preto, lebo svoje auto si poškodil pri výjazde z garáže,“ dozvedáme sa od nášho zdroja.

Podľa neho býva na šiestom poschodí. Na liste vlastníctva však nefiguruje, jeho meno nie je ani na schránke či menovke priamo na byte. „Bývam u priateľky, ktorá má vo Five Star Residence prenajatý byt,“ potvrdzuje informácie Rusko. Od koho je byt prenajatý, neprezradil.

Chcete vedieť viac? Čítajte už v stredu v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ

VIDEO Plus 7 Dní