Tip na článok
Pavol Rusko: V máji sa ako svedok opäť postaví pred súd, ktorý rieši prípad nadmerného odpočtu DPH. Požiadala oň jeho asistentka Ľubomíra K., ktorá v prípade figuruje ako obžalovaná.

Pavol Rusko má na krku problém: Polícia začala pre jeho charitu stíhanie!

Kauza zámeny a exekúcie budovy Majáku Nádeje rieši polícia. Začala trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu.

Galéria k článku (5 fotografií )
Expolitik Pavol Rusko
Pavol Rusko po prevalení jednej z káuz, v ktorej figuroval zosnulý podnikateľ Blaško, prišiel o kreslo ministra hospodárstva.

Podľa upovedomenia, ktoré dostala mestská časť Staré mesto ako oznamovateľ, neznámy páchateľ vystupujúci ako štatutárny orgán, riaditeľ neziskovej organizácie Majáka nádeje neoprávnene vykonal štyri činy. „Neoprávnene uzatvoril za neziskovú organizáciu zmluvu o budúcej zámennej zmluve so spoločnosťou INKASNÝ SERVIS a.s., neoprávnene uzatvoril za neziskovú organizáciu zmluvu o pôžičke so spoločnosťou Správa a inkaso pohľadávok s.r.o., kde predmetná pôžička tvorila čiastku 100 000 eur,“ píše sa v stanovisku Starého Mesta.

Matej Kalina

Foto: Matej Kalina

Aj ďalšie dva skutky súvisia so zámenou a pôžičkou. Ide o nováciu záväzku za 500-tisícový dlh, jeho uznanie a súhlas s exekúciou.

Cítia zadosťučinenie

„Mestská časť Staré Mesto prijala túto informáciu so zadosťučinením, nakoľko v auguste tohto roku podala už druhé trestné oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu. Štatutárom neziskovej organizácie Maják nádeje je od mája roku 2015 PhDr. Pavol Rusko“, hovorí starosta Radoslav Števčík.

Bude dražba

Aj kvôli spomínaným krokom bude v piatok dražba budovy Majáka Nádeje na Karpatskej ulici. Mestská časť podala ešte v júli 2015 aj trestné oznámenie v súvislosti s nejasným nakladaním s dotáciami poskytovanými neziskovej organizácii.

Podľa vedenia Starého Mesta sa ukázalo, že peniaze boli prevádzané na účet spoločnosti pripravujúcej muzikál Rómeo a Júlia v Českej republike. „Od februára tohto roka, kedy dozorujúca prokurátorka uznesením vrátila vyšetrovateľovi vec s tým, aby v nej ďalej konal, sa vo veci neudialo nič. Existuje tu podozrenie zo spáchania trestného činu subvenčného podvodu,“ dodáva mestská časť vo svojom stanovisku.

VIDEO Plus 7 Dní