Tip na článok
Prezident Andrej Kiska počas novoročného prejavu.

Prezident Kiska začal nový rok prešľapom

Je to vážne, vraví protokolistka Mária Holubová. Prezident Andrej Kiska počas svojho novoročného prejavu opomenul zavesiť k slovenskej vlajke aj tú európsku.

Galéria k článku (5 fotografií )
Rakúsky prezident Alexander van der Bellen.
Nemecká kancelárka Angela Merkel.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Tesne pri svojej, národnej, vešajú aj tú modrú, európsku. Prezident Rakúska na ňu nezabudol, nechýba ani pri novoročných prianiach francúzskeho prezidenta Macrona. Aj nemecká kancelárka Angela Merkelová sa pred národ postavila s nemeckou a súčasne aj s európskou zástavou v pozadí. Protokol slovenskej hlavy štátu Andreja Kisku však, akoby na Úniu zabudol.

„Je to vážne. Mala tam byť. Veď všade je dnes vlajka EÚ samozrejmosťou,“ vraví protokolistka Mária Holubová z Univerzity Mateja Bela. „Nemyslím si však, že by to bola chyba prezidenta, ide o prácu protokolistov,“ vyčíta spackanú robotu kolegom z odboru.

Bez vysvetlenia

Ako rozdiel v tom, čo visí u prezidenta Slovenska a u jeho kolegov z iných štátov vysvetľuje kancelária prezidenta? Nijako. "Andrej Kiska je prvý slovenský prezident, ktorý pred Prezidentským palácom vyvesil a neustále tam veje vlajka Európskej únie, počas novoročného prejavu sú pri prezidentovi slovenská vlajka a štandarda prezidenta," napísal nám len hovorca Roman Krpelan. Aby sme si nemysleli, že Európska únia nemá v srdci a v politike prezidenta svoje významné miesto.

K neprítomnosti modrej vlajky so žltými hviezičkami počas novoročných želaní spoluobčanom, však Krpelan nepovedal nič. Žeby preto, lebo to bola tak trochu aj jeho vina?

VIDEO Plus 7 Dní