Tip na článok
Adela Vinczeová si od Michala Saba vypočula ostrú kritiku.

Weissova jazda aj Plavčanov odchod: Tieto videá vás v roku 2017 zaujali najviac

V minulom roku ste Plus 7 dní nielen čítali, ale aj pozerali. Naši redaktori boli vždy v centre diania a natáčali.

Galéria k článku (30 fotografií )
Adela Vinczeová si od Michala Saba vypočula ostrú kritiku.
Adela Vinczeová s manželom Viktorom nevynechajú ani jedných svokrovcov.
Viktorov brat Tomáš, vpravo, si až príliš rozumie so speváčkou Simou Martausovou.

Svadba Adely a Viktora Vinczeho, koncert Elánu v Trnave, rozvod Heribanovcov ale aj ankety s našimi poslancami, v ktorých ukázali svoju sofistikovanú prostorekosť. Tieto videá vás zaujali v roku 2017 najviac.

1. Weissova jazda

Video o skutku, ktorý sa nestal, ste komentovali rôznymi spôsobmi. Mladého futbalistu Vladka Weissa malo začiatkom roka v zuboch celé Slovensko.

2. Svadba Adely Banášovej

Uplynulý rok si áno povedalo mnoho osobností. Za Mariána Gáboríka sa vydala tanečníčka Ivana Surovcová, dlhoročné vzťahy spečatili aj speváčka Mária Čírová a herečka Zuzana Šebová. Veľký deň moderátorov Adely Banášovej a Viktora Vinczeho zaujal najviac. Videá zo svadby, ktoré zaznamenali dojmy hostí a kuriózne situácie, videlo viac ako 23-tisíc ľudí na Facebooku a ďalšie stovky na webe týždenníka Plus 7 dní.

3. Odchod ministra Plavčana a vládna kríza

Hľadanie zodpovednosti za spackané eurofondy pre vedu a výskum na ministerstve školstva vyústilo do vládnej krízy. Reportéri Plus 7 dní boli všade, kde sa o jej riešení rozhodovalo: na tlačovom brífingu ministra Plavčana, na stretnutí troch lídrov vládnych strán aj pri Andrejovi Dankovi, keď sa spamätával zo šoku z oznámenia odchodu svojho ministra. Všetky tieto videá či priame prenosy na Facebooku z vyjadrení politikov mali vysokú sledovanosť.

4. Kiskovo dieťa

„Nos má po mne,“ komentoval svojho tretieho syna a v poradí už piate dieťa na festivale Pohoda prezident Andrej Kiska. Narodenie malého Martina vás podľa našich štatistík zaujalo minimálne tak, ako správa o tehotenstve prvej dámy, ktorú ako prvé médium priniesol týždenník Plus 7 dní.

5. Mafiáni vždy exkluzívne

Exkluzívne sme vám v tomto roku priniesli rekonštrukciu z miesta činu, na ktorú zobrali policajti mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka, vyjadrenia obhajcu Pavla Ruska aj videorozhovor s Ondrejom Žembom.

6. Rajtár, Rybanič a Robert

Videá zo súdov, vyjadrenia svedkov a obhajcov patria k najpozeranejším. Aj tie, ktoré sa týkali bankového tajomstva a viny či neviny poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča.

7. Nezávislý kandidát?

V roku 2017 vláda vyberala nového šéfa Úradu pre verejné obstarávanie. Na prvý pokus jej to nevyšlo. Favorizovaný kandidát Juraj Méry pred novinármi priznal, že je vlastne koňom Mostu-Híd. Jeho naivné slová o stretnutí s Bugárom a Žitňanskou ste si mohli pozrieť v priamom prenose.

8. Poslanci rozprávajte!

Ankety s poslancami o tom, prečo by mali viac zarábať, prečo si skrátili rokovanie, či poznajú svojich mlčanlivých kolegov sa medzi obľúbenými videami roka nestratili. Zeujala aj alebo reakcia SaS-kárky Janky Cigánikovej na svoje vystupovanie. Niektoré výhovorky a hlášky je lepšie natočiť ako prepísať.

9. Kvet národa. Mečiar či Kramár

Aj o filme Únos ste si toho mohli pozrieť vo videách naozaj veľa. Bodoval u vás príhovor Maroša Kramára z parlamentu, ale aj krik, ktorým sa prezentoval expremiér Vladimír Mečiar na jednej konferencii v Bratislave.

10. Nekalé praktiky

Video o škandále zamestnávania slovenských kamionistov u belgických prepravcov si našlo svoje publikum. Je to problém, s ktorým si naše orgány nevedia dať rady. Len týždeň po našej reportáži zadržali belgické úrady desiatky kamiónov so slovenskými aj rumunskými vodičmi. Boli podozriví zo sociálneho dumpingu.

11. Rozvod Heribanovcov

Alena a Jozef Heribanovci boli spolu 39 rokov a na rok 2017 nebudú dobre spomínať. So zaújmom ste sledovli ich príchod na súdne pojednávanie o rozvode, ale aj nečakanú návštevu Jozefa v slovenskom inštitúte vo Viedni, kde šéfuje jeho bývalá.

12. Fico sem, Fico tam

Premiér je vždy čítaný, pozeraný. Hoci nie vždy aj zaujímavý. Pustili ste si video z jeho drepov na hrádzi, z venčenia jeho psa ochrankármi na úrade vlády, či video jeho unavenej tváre po voľbách do VÚC.

13. Zákulisie OTO a oslava Olivera Andrásyho

Pikošky z osláv a veľkých spoločenských akcií tiež nechýbajú medzi najsledovanejšími videami roka.

14. Spor o pozemky a „trable“ českej hviezdy

Klasické kauzy z regiónov. Krádež vecí z auta na slovenskej benzínke neďaleko českých a rakúskych hraníc potrápila herca Jiřího Mádla. Jeho kamarát nám ukázal miesto činu. Mladý politik vo Zvolene zasa nelení a skupuje pozemky zvláštnym spôsobom.

15. Víťaz Macron

V máji sledoval Plus 7 dní francúzske voľby priamo v Paríži. Priniesli sme odtiaľ viacero videí. To najúspešnejšie však bolo bez slov a trvalo len minútu: výkriky radosti po ozname víťazstva Emmanuela Macrona nad Marine Le Penovou.

VIDEO Plus 7 Dní