Bezdomovec s kráľovským dôchodkom

Ľubomír Samuel ako sudca Krajského súdu v Banskej Bystrici v roku 2000 poslal do väzenia sedem členov vtedy ešte silného černákovského gangu, vrátane samotného Černáka.

Černák ukázal prstom priamo na Mečiara: Ty si si nás objednal!

Bos Mikuláš Černák si odpykáva trest za niekoľko vrážd.
Bos Mikuláš Černák si odpykáva trest za niekoľko vrážd.
Zdroj: Emil Vaško

Foto: Emil Vaško

Po odchode do dôchodku šokoval verejnosť tým, že Černáka začal obhajovať. Do ilavskej väznice na porady s Černákom ako jeho klientom Samuela často vozil Černákov bratranec Peter a zrejme si padli do nôty. „Petrovi verím tak, ako nikomu. On by ma nikdy neoklamal,“ nedá Samuel na tohto muža dopustiť a prvýkrát prezrádza, že už roky býva v budove, ktorej vlastníkom je práve Černákov bratranec: „Viem, že som to vždy prezentoval ako moje, ale nie je to tak. Som bezdomovec. Nevlastním žiadny byt, ani dom. Takto mi to vyhovuje, takto som spokojný. “

Pravda je taká, že bezdomovcom sa Samuel stal z vlastnej vôle, núdzou na rozdiel od mnohých iných ľudí rozhodne netrpí. Jeho dôchodok je nadštandardný.

Kľúče od bordelu

Aj keď Samuel všetkých presviedča o svojej spokojnosti, bývanie na samote bez telefónneho signálu, v areáli niekdajšej strelnice s latrínou za domom nie je pre neho najlepšou voľbou. Pocítil to hlavne po ťažkej operácii, keď sa načisto zoslabnutý nemal ani kde umyť. Pomoc hľadal zase u Černákových blízkych. Konkrétne u jeho bývalej manželky Ivety, ktorá vedie známy černákovský bordel Rómeo. „Opýtala sa, či chcem izbu so sprchou alebo vaňou a smiala sa, či nemá niekoho poslať umyť mi chrbát. Vravím jej – mne?! Veď ja som živá mŕtvola. Iveta mi dala do ruky kľúče, aby som mohol prísť hocikedy, keď to budem potrebovať. Takže som mal vlastne kľúče od bordelu,“ spokojne referuje Samuel.

Mafiánsky bos Mikuláš Černák prehovoril pre PLUS 7 DNÍ. Kto ho v časoch najväčšej slávy platil?

Šliape po vlastnej dobrej povesti

Čo si asi pomyslia ľudia, keď sa dozvedia, že niekdajší sudca - a nie hocijaký sudca - veď o tom, ako Samuel odmietol za socializmu poslať za mreže kňaza Jozefa Labudu, písali ešte aj nemecké noviny – že práve on sa najlepšie cíti v spoločnosti ľudí z okolia mafiánskeho bosa, to je Samuelovi fuk. Vraví: „Mám rakovinu lymfatických uzlín, operované srdce a teraz mi odchádza aj bedrový kĺb. Je len otázkou času, kedy skončím. Ale kým ja zgegnem,“ smeje sa na plné hrdlo, „dovtedy ešte porobím skazy!“

Mohlo by vás zaujímať

Viac sa o bývalom sudcovi Samuelovi dočítať v najnovšom čísle Plus 7 dní.

Šokujúca spoveď Černákovho exsudcu: Prečo býva v dome jeho bratranca?
Zdroj: Plus 7 dní