Pôjde to aj bez Kotlebu?

Paradoxne však tzv. Mečiarove amnestie riešil parlament už sedemkrát a vždy neúspešne. Na schválenie návrhu je totiž potrebných až 90 hlasov. Ficovci, ktorí predtým za zrušenie nehlasovali, sa dnes pomaly prikláňajú na stranu verejnej mienky. Hovorí sa síce o tom, že je nutné, aby koalícia bola pri hlasovaní jednotná, istá však nie je ani opozícia. Stačí sa pozrieť na hlasovanie kotlebovcov.

Klon HZDS

Reči o tom, že títo "rúči chlapci" sú len ďalším klonom ĽS-HZDS, možno nie sú ani také mylné. Už len predponu ĽS, teda Ľudová strana, majú podobnú. Vplyv HZDS je teda zjavný.

Nahráva tomu aj neprítomnosť banskobystrického župana Kotlebu na minuloročnom hlasovaní o zrušení Mečiarových amnestií. Poradil mu to vraj právny expert a bývalý mečiarovec Ján Cuper, ktorý - len tak mimochodom - sa usiloval zviezť na kandidátke kotlebovcov do parlamentu.

Do parlamentu sa napokon nedostal, podobne ako ďalšia bývalá "mečiarovka" Eva Zelenayová.

Nacionalista verzus vlastenec

Minuloročné hlasovanie kotlebovcov je jasným dôkazom, že Kotleba proti zakladateľov štátu Vladimírovi Mečiarovi nepôjde, pretože ho považuje za otca štátnosti Samostatného Slovenska. Mečiar sa síce od Kotlebu dištancuje, keďže on sa považuje za vlastenca a nie nacionalistu, predsa len ma pre mladého stredoslováka pochopenie. „Pokiaľ ide o Kotlebu ako politický produkt, nie je náhoda, že vznikol na strednom Slovensku, regióne s vysokou nezamestnanosťou. Kotleba nie je politik, ale ideológ. Politici neriešia korene, z ktorých vyrástol, a tým ho prihnojujú, a on ďalej rastie,“ vyjadril sa Mečiar pred pár mesiacmi pre MF Dnes.

Čítajte viac

Bude vás zaujímať

Národná rada Slovenskej republiky – hlasovanie poslancov Schôdza č. 3 Dátum a čas 28. 4. 2016 17:19 Číslo hlasovania 28 Názov hlasovania Návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Jána BUDAJA na vydanie ústavného zákona o zrušení niektorých rozhodnutí o amnestii (tlač 37) – prvé čítanie. Hlasovanie o tom, aby bol návrh zákona prerokovaný v druhom čítaní. Výsledok hlasovania Návrh neprešiel Prítomní 129 Hlasujúcich 124 [Z] Za hlasovalo 55 [P] Proti hlasovalo 4 [?] Zdržalo sa hlasovania 65 [N] Nehlasovalo 5 [0] Neprítomní 21

Klub ĽS Naše Slovensko

[?] Beluský, Martin [0] Binder, Ondrej [?] Drobný, Stanislav [?] Grausová, Natália [?] Kecskés, Ján [?] Kolesár, Juraj [0] Kotleba, Marian [0] Kotleba, Martin [0] Krupa, Peter [0] Mazurek, Milan [?] Mizík, Stanislav [0] Nehézová, Jana [0] Schlosár, Rastislav [0] Uhrík, Milan