Vo svojich výpovediach naznačujú, že mafiáni mali krytie z vysokých policajných kruhov, ktoré nielenže “nevideli”, čo sa deje, ale naopak - ešte aj prinášali gangstrom chúlostivé informácie z prostredia vyšetrovania. Navyše, Sátor pred svojou smrťou avizoval, že chce prehovoriť o vraždách v podsvetí.

O tomto jeho zámere vedeli aj vysokopostavení policajti. Otázka preto je, kto ho potreboval umlčať. Prípad už začala preverovať aj policajná inšpekcia, ktorá rieši trestné činy policajtov. “Sám Sátor mal mať na konte vraždy viac ako štyridsiatich ľudí. Vražda pre nich nebola nič výnimočné, brali ju ako samozrejmosť. Raz sa stalo, že sa pri prestrelke dostal do dráhy guľke Sátorov blízky človek. Jednoducho ho zastrelili omylom. Telo chlapa pohodili do nejakej skruže v poli a zasypali. Len tak, bez emócií, zahrabali ho ako psa. Niekedy v roku 2010 však aj sám Sátor cítil, že je ohrozený. Bál sa svojich najbližších ľudí, medzi ktorých nepochybne patril aj Kristián K. Sátor sa ho bál, vedel, že Kristián fetuje a pod vplyvom drog bol schopný čohokoľvek,” vysvetľuje náš informátor.

Exkluzívne zábery mafiánskeho pohrebiska, kde majú byť pochované desiatky obetí!

Obavy zo smrti

“Mám istotu, že ma dá dolu,” mal sa v prvej polovici roka 2010 vyjadriť bos Sátor. Tieto informácie potvrdzujú aj slová bývalého policajta z Galanty, ktorého Sátor kontaktoval tesne pred tým, ako zmizol z povrchu zemského: “Začal mi hovoriť, že sa bojí, že ma prišiel požiadať o pomoc. Že mu jeho ľudia klamú a má obavy o život. Myslel som si, že žartuje. Veď prečo by sa asi mohol bos báť svojich ľudí? Začal hovoriť o Kristiánovi K., že ho oklamal o niekoľko stotisíc eur, mali spolu konflikt a ten sa skončil vzájomnými vyhrážkami. Povedal mi o výrobni falšovaných cigariet, že mu za ňu mal K. vyplatiť odstupné 400 tisíc eur. Povedal, že vytkol Kristiánovi, že je nekontrolovateľný blázon, alkoholik a narkoman. Kristián totiž spolu s Ferencom Z. prezývaným Šrek uniesli v Komárne nejakého podnikateľa. Nechcel im zaplatiť, vydierali ho. Naložili ho do kufra Kristiánovho Audi S8, odviezli ho na odľahlé miesto, kde ho chceli popraviť. Chlapovi sa však podarilo ujsť a udal ich na polícii. Aj kvôli tejto akcii sa s Kristiánom pohádal.”

V deň, kedy Sátora zavraždili, husto snežilo. “Sátor sa mi neohlásil. Čakal som ho doma, že príde. Okolo osemnástej hodiny mi zavolal Zsolt Nagy, prezývaný Čonty. Sátor mu dôveroval, bol to jeho človek číslo dva. Spojili sme sa so Sátorovou družkou, ani ona nevedela, kde je. Po pár dňoch, keď sa nikomu nehlásil, nám bolo jasné, že ho niekto zabil a niekam zakopal. S Čontym sme premýšľali, čo sa asi mohlo stať. Prišli sme na to, že ho musel odstrániť niekto z jeho blízkeho okolia a takouto osobou mohol byť iba Kristián. Ten Kristián, ktorý prehlasoval, že na neho nikto nemá, lebo políciu má “pod kontrolou”,” hovorí expolicajt z Galanty.

Týždenník Plus 7 dní disponuje aj exkluzívnymi informáciami k prípadom ďalších vrážd a leteckými zábermi mafiánskeho pohrebiska na farme v dedine Čótfa patriacej jednému zo svedkov Lehelovi H. Ten býval spolu so svojou rodinou doslova uprostred mafiánskeho cintorína, kde zakopali odhadom až štyridsať obetí.