„Bol som svedkom lietadla ktoré spadlo pri Trenčíne. Letelo v Obci Povlice nado mnou, keď som si všimol, že sa mu na pravom krídle netočí vrtuľa motora,“ napísal nám očitý svedok leteckého nešťastia. „Kamarátovi vedľa mňa som to ukazoval, aby sa pozrel hore, lebo lietadlo letelo dosť nízko a vravel som mu že veď môže spadnúť, lebo ho natáčalo do ľavej strany,“ opisuje nám muž, ktorý sa nám ozval. Ako dodáva, volal už na políciu v Trnave a oznámil im túto skutočnosť. „Vraj budú informovať kolegov v Trenčíne,“ dodal.

Musela to byť technická porucha, myslia si ľudia z komunity

V leteckej komunite sa šíria informácie, že v stroji, ktorý havaroval mal byť najskúsenejší inštruktor leteckej školy. Na facebooku už začali pribúdať posty bývalých žiakov, ktorí kondolujú práve jeho rodine a priateľom.

„Ak sa potvrdí, že to bol Majo Oravec, tak to bol veľmi skúsený pilot. V januári mi volal, že kedy si dorobím licenciu,“ spomínal priamo na mieste Tomáš, ktorý sa učil lietať. Inštruktor má podľa neho nalietané tisíce hodín.

„Ak to pilotoval on, musela to byť technická porucha. On bol mimoriadne skúsený,“ povedal nám aj jeden z našich zdrojov, ktorý Oravca pozná.

Štyria mŕtvi

K nešťastiu došlo krátko pred 14.45 h pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín. Záchranári našli na mieste štyri osoby, ktoré žiaľ skonali pri náraze. Prípadu sa venuje polícia, ktorá miesto dopadu lietadla doslova hermeticky uzavrela v okruhu niekoľkých stoviek metrov. Všade sa tam nachádzajú rozmetané trosky lietadla leteckej školy.