O jeho vzťahu s už bývalou hlavnou štátnou radkyňou na Úrade vlády SR, tmavovlasou kráskou Majkou Troškovou, sa dlho len špekulovalo. Keď sa v marci 2015 z ničoho nič začala objavovať po boku premiéra Roberta Fica, spomínalo sa len meno poslanca Viliama Jasaňa, ktorému predtým robila asistentku. Postupne sa vyťahovali jej šteklivé fotky či pikantérie z rozhovoru, ktorý v minulosti poskytla istému pánskemu časopisu. Premiér o svojej novej posile zaryto mlčal. Jeho okolie tiež. Priblížiť sa k nej a položiť otázky nebolo možné. Policajní ochrankári ju bránili doslova vlastnými telami. Až takmer po roku sa začali objavovať informácie o jej prepojení na akéhosi talianskeho podnikateľa pôsobiaceho na východnom Slovensku, Antonina Vadalu, ktorého meno znelo rovnako ako meno údajného člena mafiánskeho klanu zo slnečnej Kalábrie. Mária Trošková s Vadalom, ktorého prezývajú Nino, v roku 2011 založila firmu GIA MANGEMENT v Michalovciach. Zotrvala v nej zruba rok.

Chránia ju

Podľa našich informácií s ním v tom čase tvorila pár, čo aktuálne denníku Nový Čas potvrdila aj jej mama. Ako a prečo sa zrazu objavila v Bratislave po boku najsilnejšieho muža krajiny, zostáva stále záhadou. Otázky visia i nad tým, čo robili bezpečnostné zložky štátu, pretože sa naozaj zdá, že Máriu Troškovú si žiadna z nich poriadne nepreklepla. Do tesnej blízkosti predsedu vlády sa zrazu dostala síce pekná, mladá a šikovná dáma, ale so zaujímavou minulosťou a najmä prepojením. Na muža tuho spájaného s menami ľudí z prostredia talianskej mafie.

V rámci aktuálneho vyšetrovania pritom orgány činné v trestnom konaní vraj narazili na informáciu, že vzťah s Vadalom Mária Trošková udržiavala aj v pozícii hlavnej štátnej radkyne. Či je to naozaj tak, sme sa jej chceli opýtať, nikde sme ju však nezastihli. Ani v byte, ktorý vlastní v Trenčianskych Tepliciach. V tejto súvislosti je však otázne, či by sme sa k nej dostali, keďže po prepuknutí kauzy okolo talianskej mafie Majku stráži policajná ochranka.

Miss aj tajomníčka

Tmavovlasá kráska nebola pritom jediná žena vo významnom postavení, ktorá temperamentnému Talianovi učarovala. Ešte pred vzťahom s Troškovou mal údajne pomer s istou Denisou, bývalou Miss Lučenca, ktorá zastávala pozíciu štátny radca na ministerstve pôdohospodárstva.

Nuž a rad Vadalových známostí uzatvoríme informáciou, podľa ktorej mu v minulosti bola veľmi blízka aj Dana Meager. V súčasnosti táto dáma zastáva post štátnej tajomníčky ministerstva financií a je nominantkou SNS. Niekoľko rokov predtým bola viceprezidentkou Finančnej správy SR. Aj poslankyňa NR SR Lucia Nicholsonová o Meagerovej povedala, že v lete 2014 trávila dovolenku s Vadalom v Kalábrii. Podľa našich zistení však Meager mala s týmto Talianom aj iný než kamarátsky vzťah. Istý čas údajne žili v spoločnej domácnosti, a to až dovtedy, kým si Vadala nezobral za ženu dcéru Taliana Diega Rodu, žijúceho na východnom Slovensku.

Štátna tajomníčka na naše otázky nereagovala okamžite. Zrejme si svoju odpoveď musela dobre premyslieť. Napokon jednoznačne vyhlásila, že s uvedeným mužom v spoločnej domácnosti nežila a netrávila s ním ani letnú dovolenku v Taliansku. Bola tam vraj so svojou rodinou, pričom úhradu za ubytovanie vie preukázať výpisom zo svojho osobného bankového účtu. „Za relevantnú považujem otázku novinárskej obce, ako hodnotím situáciu, ktorá vznikla okolo A. V. V súčasnosti prebiehajú v súvislosti s touto osobou procesné úkony v rámci trestného konania, k danej situácii sa môžem vyjadriť veľmi obmedzene. Chcem však uviesť, že k osobe a činnosti A. V. som už v rokoch 2014/2015 poskytovala polícii všetky mne dostupné informácie, a teda som konala v súlade s platnými právnymi predpismi. Zároveň si dovolím obrátiť vašu pozornosť na fakt, že som takto konala už pred pár rokmi a bez vyvolaného tlaku médii či verejnosti. S vyjadrením úcty pani poslankyni Nicholsonovej, bola som to práve ja ako jedna z prvých verejne činných osôb, ktorá políciu na osobu A. V. upozornila,“ rozpísala sa pani Meager.

Prečítajte si viac: