Už sú na slobode! Siedmi Taliani, ktorých muži zákona vo štvrtok ráno zadržali a takmer 48 hodín ich v cele predbežného zaistenia podrobovali výsluchom, odchádzali v noci z piatka na sobotu z policajnej budovy bez akéhokoľvek obvinenia. Minimimálne v mene svojho klienta Diega R. nám to povrdil advokát Radovan Muzika. ,,Môjmu klientovi nebolo vznesené obvinenie,” konštatoval.

Vyšetrovateľom sa podľa našich informácií nateraz nepodarilo žiadnym spôsobom preukázať, že by mali niečo spoločné s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Mladá dvojica prišla hrozným spôsobom o život koncom minulého týždňa v rodinnom dome v obci Veľká Mača.

Zdravotné ťažkosti

Portál tvnoviny.sk uviedol, že Taliani sa na slobodu dostali medzi 23:00 hod. a 01:00 hod. V tom čase mal byť jeden zo zadržaných v nemocnici. Išlo vraj o Sebastiana V., ktorého medzi tým už tiež prepustili. ,,V policajnej cele sa sťažoval na bolesti hrudníka, lekári na základe vyšetrení určili, že ho nehospitalizujú," informoval portál. Polícia potvrdila, že medzi zadržanými boli 42-ročný Antonino V., 45-ročný Sebastiano V., 40-ročný Bruno V., 62-ročný Diego R., 58-ročný Antonio R., 26-ročný Pietro C. a 54-ročný Pietro C.

Premiérovi blízki

Najväčšiu pozornosť po vražde Jána a Martiny vzbudil práve jeden z menovaných Talianov, Antonino V., ktorý má mať údajne blízko k talianskej mafii 'Ndrangheta. V minulosti pritom podnikal a podľa medializovaných informácií aj žil s dnes už bývalou hlavnou štátnou radkyňou na Úrade vlády SR a blízkou osobou premiéra Roberta Fica Máriou Troškovou. Antonino V. mal mať cez podnikateľské nitky napojenie aj na bývalého poslanca NR SR za Smer Viliama Jasaňa, ktorý v posledných rokoch zastával post tajomníka Bezpečnostnej rady SR.