Pred samosudkyňu Špecializovaného trestného súdu opäť predstúpil bývalý člen zločineckej skupiny takáčovci Matej Zeman. Tentoraz už nie ako slobodný muž, ale s putami na rukách. Bývalého člena zločineckej skupiny takáčovcov zadržali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry na slovensko-maďarských hraniciach.

O pár dní neskôr rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu o jeho väzobnom stíhaní. Matej Zeman je obvinený v inej trestnej veci pre údajné manipulovanie výpovedí svedkov.

„Csaba Dömötör nema s prejednávanou vecou v prípade obžalovaného Dušana Kováčika nič spoločné. Nikdy som to o ňom v týchto súvislostiach ani nepovedal. Bol členom zlocineckej skupiny takáčovi. Pôsobil tu najprv ako šofér a až neskôr som si ho vzal k sebe,“ povedal obvinený Matej Zeman.

Eskorta priviezla na pojednávanie s Dušanom Kováčikom svedka Mateja Zemana, ktorý je v inom prípade obvinený z krivej výpovede.
Zdroj: Karol Farkaš

„Bol to môj dobrý kamarát. Poznáme sa asi 15 rokov. On fungoval v skupine na plný úväzok. Zobral som ho k sebe do SBS-ky. Po udalostiach , ktoré sa odohrali, už asi taký dobrý kamaráti nie sme. Naposledy som s ním bol v kontakte pred mojím odchodom do Chorvátska. Konrétne to bolo 19.7. ,“ pokračoval ďalej Zeman.

Obvinený Matej Zeman vypovedal pred Špecializovaným trestným súdom v prípade obžalovaného Dušana Kováčika už v júli tohoto roku. Vtedy tiež uviedol, že mal odovzdať úplatok pre bývalého špeciálneho prokurátora. Obžalovaný Kováčik mal v júli 2017 zabezpečiť nepodanie sťažnosti voči prepusteniu Ľubomíra Kudličku z väzby. Mal za to dostať  50 000 eur.

Bývalý špecialný prokurátor Dušan Kováčik čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Pojednávanie s obžalovaným Dušanom Kováčikom bude pokračovať zajtra.