V roku 2010 bol pre väčšinu Slovákov budúci prezident Andrej Kiska neznámym človekom. Možno sa však už pripravoval na vstup do vysokej politiky, takže prijal pozvanie do zábavného programu Petra Marcina, Chodili sme spolu.

V Amerike so švábmi 

Na sedačke vedľa ďalších hostí Jarmily Lajčákovej a Aleny Heribanovej, dostal možnosť odprezentovať nadáciu Dobrý anjel, ktorú založil a tiež sa rozhovoril o začiatkoch svojho podnikania. Netajil sa, že ho to od začiatku ťahalo do Ameriky a keď sa tam konečne dostal, nevadilo mu ani bývanie s cudzími ľuďmi v jednej malej izbe plnej švábov.

Andrej Kiska sa v roku 2010 odprezentoval v zábavnom programe Petra Marcina Chodili sme spolu.
Zdroj: TV Trojka

Po nežnej revolúcii v roku 1989 som ako elektrotechnický inžinier mal plat tisícšesťsto korún. Nezdalo sa mi to tu ale veľmi ružové, preto som odišiel do Spojených štátov. Býval som v miestnosti tri krát štyri metre spolu s ďalšími štyrmi ľuďmi. Každý spal na jednom matraci. V noci po nás chodili šváby, ale bol som v Amerike,“ pochvaľoval si.  

Dôvod na úsmev 

Za veľkou mlákou napokon podľa vlastných slov zotrval rok a pol. Skôr ako odcestoval do vlasti, všetky peniaze, ktoré tam zarobil, investoval do spoločnosti, ktorá o pár týždňov skrachovala. „Takže som prišiel o všetky peniaze, ktoré som zarobil a bol som doma na Slovensku,“ povedal Petrovi Marcinovi s úsmevom na tvári. Na ten má, aspoň, čo sa týka financií Kiska stále dôvod. Vďaka podnikateľským aktivitám, ktoré rozbehol, sa jeho majetok dnes odhaduje vraj na viac ako šesť miliónov eur.

Aj takto sa Andrej Kiska prezentoval. Pozrite si v GALÉRII najpamätnejšie momenty jeho kariéry  

Mohlo by vás zaujímať: