V roku 2006 sa Jenna Dewan (37) a Channing Tatum (37) stretli na natáčaní tanečného filmu Let´s Dance v originálne Step Up. Rande dalo rande a v lete 2009 im zvonili svadobné zvony. V máji 2013 prišla na svet ich dcéra Everly. Pár bol považovaný za jeden z najstabilnejších v prelietavom šoubiznise. Dvojica si vymieňala láskyplné vyznania na sociálnych sieťach. A cez sociálne siete oznámili aj koniec lásky po deviatich rokoch manželstva. „Absolútne nič sa nezmenilo na našej vzájomnej láske, no láska je krásne dobrodružstvo, ktoré nás teraz vzalo na rozdielne cesty,“ vyhlásili spoločne.

Flirtoval s inými?

V médiách sa začali skloňovať dôvody rozchodu. Pre portál Page Six sa vyjadril zdroj blízky páru. Podľa neho bola problémom Tatumova pracovná vyťaženosť na úkor rodiny. Channing má ako producent rozbehnutých viac ako 20 projektov. Navyše, Jenna sa vraj nevedela zmieriť s manželovým úspechom. Ako dôvod sa spomínalo aj Tatumove údajné pitie. Jenna to pre Daily Mail rázne poprela. To, že ich vyhlásenie o rozchode bolo pozitívne je podľa nej preto, že sa skutočne rozišli v dobrom. Zlé jazyky tiež tvrdia, že sa Tatum obzeral po iných.

Podľa právnych expertov, s ktorými sa rozprával portál People, môžu Tatumove astronomické výplaty rozvod o dosť skomplikovať. Časopis Forbes odhadol, že v roku 2013 zarobil za filmy Manželský sľub, 21 Jump Street, Magic Mike a G.I. Joe: Odveta 60 miliónov dolárov. V roku 2015 to bolo 29 miliónov dolárov. Vlani Tatum uviedol vlastnú líniu vodky Born and Bred, ktorá má podľa odhadov hodnotu od 60 do 80 miliónov dolárov.

Dvojica sa dala dokopy počas natáčania filmu Let's Dance.
Dvojica sa dala dokopy počas natáčania filmu Let's Dance.
Zdroj: Profimedia

Postmanželská zmluva

Podľa rozvodovej advokátky celebrít Vikki Zieglerovej, ak dvojica nepodpísala predmanželskú zmluvu, môže Tatum v rozvodom konaní prísť o veľa. „Nikto nevie, či podpísali predmanželskú zmluvu alebo nie a kariéra oboch od svadby kvitne, hlavne tá Channingova. V jeho prípade je v stávke viac, keďže by si väčšinu aktív rozdelili,“ hovorí pre People rozvodová expertka. Pripomína, že Tatum bude možno musieť určitú dobu po rozvode manželku podporovať, plus, samozrejme, nemalou čiastkou prispievať na dieťa.

Ako Zieglerová ďalej vysvetľuje, v prípade, že príjmy jedného z manželov po manželstve náhle narastú, môže podpísať aj tzv. pomanželskú zmluvu pre svoju ochranu. Princíp je ten istý, ako pri predmanželskej zmluve. Podľa advokátky, by to bol pre Channinga múdry krok. Len, či ho urobil. Na druhej strane to podľa priateľského vyhlásenia dvojice nevyzerá, že by sa chceli naťahovať na súde pred očami verejnosti.

Aj rozvodový právnik Stu Slotnick pripomína, že najlepšie je dohodnúť sa mimosúdne, pretože rozvodové spory sú „dlhé, bolestivé a drahé“ a krvácajú pri nich obe strany, dokonca, aj keď majú predmanželskú zmluvu. Podľa Zieglerovej ostáva otázkou, koľko bude Jenna potrebovať na život a podporu dcéry, predsa len bola zvyknutá na určitý štandard. Jenna, ktorá počas manželstva nezarobila toľko ako Tatum by si mohla peniaze nárokovať, pretože mu v kariére pomohla svojou podporou, myslí si Slotnick. Starala sa o domácnosť a dieťa, kým Tatum natáčal filmy.

Zarytá vegánka

Aktuálne má Channing podľa zdroja portálu PageSix žiť na ranči v Kalifornii a Jenna v Beverly Hills. S dcérou majú tráviť čas spoločne. Zdroj blízku páru ešte dodal, že zatiaľ čo Channing je pohodák, Jenna je posadnutá cvičením a vegánstvom.