Bez rozprávkovej Popolušky si už ani nevieme predstaviť Vianoce, a tak nečudo, že osud herečky Libušky Šafránkovej stále zaujíma českých aj slovenských divákov. Manželka herca Josefa Abrháma si však pred niekoľkými rokmi prešla skutočne ťažkým životným obdobím. Ochorela na rakovinu a pre chorobu prišla o časť pľúc.

Libuše Šafránková
Zdroj: Blesk.cz

Obľúbená herečka sa stiahla z očí verejnosti, podstúpila náročnú liečbu, ktorá bola našťastie úspešná. Oporou jej bol pochopiteľne manžel Josef Abrhám, za ktorého je vydatá  už 44 rokov, a tiež jej mladšia sestra Miroslava Šafránková, ktorá pomáhala s opatrovaním slávnej herečky.

Libuše Šafránková sa pre chorobu stiahla z očí verejnosti.
Zdroj: Profimedia

Po prekonaní choroby Libuše Šafránková prestala prijímať pracovné ponuky a venuje sa predovšetkým svojej rodine, najmä vnúčatám. Hoci majú s manželom Josefom len jediného syna Josefa (43), ten ich obdaril rovno piatimi vnúčatami. S prvou manželkou má dvoch synov a s druhou dcéru a mladších synov dvojičky, takže slávna Popoluška sa rozhodne nenudí.

 

Syn Libuše Šafránkovej Josef Abrhám s novou partnerkou
Zdroj: herminapress.cz

V tomto korona období však obaja manželia patria k ohrozenej kategórii ľudí, a podľa toho sa aj správajú. Ako píše český portál aha.cz, manželia takmer vôbec nevychádzajú zo svojho domu, aby sa náhodou nenakazili covidom-19, hoci podľa vyjadrenia susedov v dome sú a zrejme sú aj obaja v poriadku.

 

Miroslava Šafránková, Josef Abrhám, Libuše Šafránková
Zdroj: Profimedia

Viac FOTO Popolušky Libuše Šafránkovej nájdete v GALÉRII.

Josef Abrhám sa však nedávno z obáv o zdravie svojej manželky ani nezúčastnil na odovzdávaní Cien Thálie a neprevzal si ani krásnu vázu od Bořka Šípka († 66). Dokonca si ju ani neskôr nevyzdvihol a nedovolil ani, aby mu ju zástupcovia Hereckej asociácie priviezli domov. Úplne sa odrezal od sveta, len aby ochránil svoju osudovú ženu.