Tip na článok
Viktória Rezešová je už veľká slečna.

Dcéra milionára Rezeša je po vážnej operácii

Viktória Rezešová sa z vážneho úrazu bude zotavovať niekoľko mesiacov.

Galéria k článku (13 fotografií )
Linda Rezešová je tiež veľký fanúšik jazdenia, na tríbune nechýbala ani počas Majstrovstiev Európy v Šamoríne.
Viktória Rezešová je po operácii, juniorský tím Slovenska počas Majstrovstiev Európy v Šamoríne neposilnila.
Linda Rezešová je tiež veľký fanúšik jazdenia, na tríbune nechýbala ani počas Majstrovstiev Európy v Šamoríne.

Vyzerali to byť jedny z bežných pretekov v parkúrovom jazdení. Viktória Rezešová (17), ktorá v podstate na koni vyrástla, sa zrejme náhlila. Na jednej z posledných prekážok spadla tak nešťastne, že všetci stŕpli od hrôzy.

„Myslím, že tam nebol čas ani na zatmenie mozgu ani nič iné. Proste bežíte k dieťaťu, snažíte sa byť prítomný a hlavne kľudný, pokiaľ je to možné. Tam musíte byť pre vaše dieťa v plnej miere,” opísala nám chvíle strachu Linda Rezešová, ktorá počas jazdy svojej dcéry sedela na tribúne. Všetko teda videla na vlastné oči.

Na koňa sa tak rýchlo neposadí

Z medzinárodnych pretekov v Šamoríne, ktoré prebehli ešte koncom júla, tak odchádzala Viktória priamo do nemocnice. „Má operovanú zlomeninu kľučnej kosti. Našťastie pri tom všetkom, čo sa pri športe môže stať, je už v poriadku,“ vydýchla si Linda, ktorá si ďalšiu prognózu netrúfa odhadnúť. „Ťažko povedať. To je liečba na minimálne na tri, štyri mesiace. Vrátane rehabilitácií.“

Znova do sedla sa teda mladá pretekárka rýchlo neposadí. „Pri koňoch je to náročnejšie, lebo pri jazdení sú ramená a ruky veľmi zaťažované. Ale uvidíme, nechceme nič predbiehať. Verím, že bude všetko v poriadku, bude rehabilitovať, cvičiť. Urobíme všetko preto, aby sa čo najskôr dala dokopy,” hovorí pretekárkina matka.

Otec vždy zúri

V prípade Viktórie nešlo o prvý vážny pád v živote, podľa našich informácii tieto chvíle mimoriadne ťažko nesie aj jej otec, košický podnikateľ Július Rezeš. Vraj by nedbal, keby s koňmi dcéra sekla úplne. Onedlho dospelá Viktória na to vôbec nemyslí. „To nie. Najradšej by štartovala aj na majstrovstvách Európy, ktoré teraz prebiehali v Šamoríne. Bolo jej ľúto, že nemôže posilniť tím a pomôcť dievčatám vyskákať nejaké body. Nakoniec sa ich účastnila, chodila podporovať na tribúny svoj juniorský tím. Chuť nestratila a za koňmi chodí každý deň, čiže je v tom celom, ale nie aktívne ako jazdec,“ prezradila nám bývalá manželka Júliusa Rezeša. „V každom športe sa môže stať, že príde k pádu. Aj lyžiarom, aj cyklistom sa to stane. Pri koňoch je to ťažšie, lebo oni sú samostatne uvažujúce tvory, ktoré majú svoje emócie, strachy a podobne. Ale toto bola Viktóriina technická chyba a ona si to uvedomuje.“

VIDEO Plus 7 Dní