Mnohí zdravotníci po celom Slovensku stále čakajú, kedy pri vakcinácii proti Covid-19 prídu na rad.  Potom máme na Slovensku vyvolených, ktorí najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva dokázali predbehnúť. Bývalá tenistka Dominika Cibulková (31) a jej manžel Michal Navara sa dali minulý týždeň zaočkovať na bratislavských Kramároch. Vlne nevôle, ktorá sa otočila proti bývalej tenisovej hviezde, ju musí teraz poriadne škrieť. Cibulková sa obhajuje vlastnou nevedomosťou.

Vypla komentáre

Na Slovensku doteraz zaočkovali asi 20-tisíc ľudí, medzi prvými majú byť zaočkovaní zdravotníci, pracovníci kritickej infraštruktúry a pracovníci sociálnych služieb. Úsmev Dominiky Cibulkovej však odzbrojil zdravotníka v bratislavskej nemocnici, ktorý ju aj s manželom zaočkoval prednostne. „Šetrením sme zistili, že Dominika Cibulková bola zaočkovaná na jednom z našich troch pracovísk vakcinačného centra v nemocnici na Kramároch," potvrdila pre dennikn.sk hovorkyňa nemocnice Eva Kliská. 

Cibulková na jej slová okamžite reagovala. "Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila," vysvetlila Dominika Cibulková na sociálnej sieti.

Aby inokedy oslavovaná športovkyňa nemusela čítať štiplavé odkazy od rozhorčených Slovákov, vypla si v nedeľu na Instagrame komentáre. Naopak, celú záležitosť sa snažila obrátiť vo svoj prospech. "Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí, vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Zároveň by som touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti Covidu za jediný správny a zodpovedný prístup," dodala.

Celé stanovisko Dominiky Cibulkovej si prečítajte TU