Priznáva, že politika ju predtým nezaujímala. Len čo jej vstúpil do života predseda Národnej rady SR a líder Slovenskej národnej strany Andrej Danko (42), začala ju vnímať oveľa intenzívnejšie a otvorene o tom hovorí.

Je Danko obeť či tyran? Kauza šokujúceho videa, na ktorom vraj predseda parlamentu bije svoju expriateľku, smrdí

Po boku rozvedeného Danka je Simona Frantová (28) oficiálne už takmer pol roka a zdá sa, že to s ňou predseda parlamentu myslí naozaj vážne. Brunetku už viackrát predviedol v spoločnosti a na jej adresu sa vyjadruje v superlatívoch.

Ani Frantová nešetrí peknými slovami na jeho adresu. Zdá sa, že mladá redaktorka spravodajskej televízie TA3 našla v živote to, čo hľadala. Spokojná je na profesionálnom poli a príjemné obdobie prežíva aj v súkromí. Exkluzívne pre týždenník PLUS 7 DNÍ odhalila detaily z ich partnerského života. Ako úspešný politik Andrej Danko a redaktorka Simona Frantová fungujú v jednej domácnosti? Kde sa zoznámili, kedy preskočila povestná iskra? O čom sa po večeroch rozprávajú a aké majú spoločné vízie?

Darí sa mu. Andrej Danko sa bude sťahovať do luxusnej vily za pol milióna

Netúžila byť novinárka

Rodenú Bratislavčanku Simonu rodičia odmalička viedli k športu. Keďže otec profesionálne hrával hokej za bratislavský Slovan a neskôr na Floride, chceli, aby išla v jeho šľapajach. No ju to vždy ťahalo skôr k spievaniu a recitovaniu. Ku kultúre ju zrejme viedli vlohy po starkej, známej rozhlasovej redaktorke a speváčke ľudových piesní Darine Laščiakovej, ktorá mala na ňu veľký vplyv.

Kapitán Danko kapituloval: Kritika ho doviedla až k tomuto ráznemu kroku!

„Najviac sa zo mňa tešila stará mama. Videla sa vo mne. Prihlásila ma do folklórneho súboru Čečinka, kde som strávila sedem nezabudnuteľných rokov. Popri tom sme spolu vystupovali na rôznych folklórnych slávnostiach, často na jej milovanej rodnej Orave. Najradšej spomínam na naše dvojhlasné trávnice, ktoré si občas aj dnes len tak pre seba zaspievame,“ spomína Simona.

Danko si pri krásnej frajerke neustriehol reč tela: Gestá na FOTO párik prezradili!

Ako dieťa: Ešte len tak nestretnete. netušila, kam ju osud zaveje.
Zdroj: Archív S. F.

Neskôr nastúpila na muzikálové gymnázium, kde sa venovala aj herectvu a tancu. Išlo jej to, no učiteľka slovenčiny jej vnukla myšlienku, aby skúsila študovať žurnalistiku. Zapáčilo sa jej to a nepustilo dodnes. Každé ráno sa vraj teší do práce. „Spoznávam významné osobnosti, naše aj zo zahraničia. Každé jedno stretnutie je výnimočné a niečo ma naučí. Vždy sa teším na nové zážitky a inšpirácie, pretože deň je úplne iný. Niekedy aj zabudnem, že vlastne pracujem,“ vyznala sa.

Danko sa zaprisahal: Ak sa zopakuje táto situácia, z koalície odídem!

Priniesla jej aj lásku

„Novinárkou som zatúžila byť až na vysokej škole. Študovala som marketing a masmediálnu komunikáciu. Absolvovala som prax v médiách, prispievala do školského časopisu. Najviac ma lákala kultúrna sféra,“ priznala.

Po skončení vysokej školy nastúpila do spravodajskej televízie, kde pôsobí dodnes. Spomína, že v práci ju hneď hodili do vody a musela si poradiť. Ani vo sne netušila, že jej vytúžená práca prinesie do života aj osudového muža, politika Andreja Danka.

Politici na OTO-vi: Andrej Danko sa opäť ukázal s mladou priateľkou. Pozrite sa, ako im to spolu pristalo

„Prvýkrát sme sa stretli na vernisáži fotografií Laca Bielika v auguste 2013. Jedným z pozvaných hostí bol Andrej. Meškal na rozhovor, a tak som ho podpichla otázkou, čo robil v roku 1968. Vtedy ešte nebol na svete. Zhlboka sa nadýchol a opýtal sa, či to myslím vážne. Obaja sme sa začali strašne smiať a na tejto príhode sa bavíme dodnes,“ prezradila.

Bez obleku: Politika Andreja Danka v krátkych nohaviciach a tričku Ako dieťa: Ešte len tak nestretnete.
Zdroj: Archív S. F.

Ako politik jej Andrej Danko v súčasnosti veľmi imponuje a sleduje všetky jeho vystúpenia. Prežíva ich s ním. O politike sa bavia aj v súkromí. „Je to jeho práca a nekončí sa tým, že príde domov. Žije ňou v podstate stále. Zaujíma ho môj názor rovnako, ako mňa zaujíma ten jeho. Veľmi ma však mrzí, keď ho vidím trápiť sa, keď vidím, ako stráca chuť ďalej bojovať. Niekedy to vnímam ako boj s veternými mlynmi a bola by som radšej, keby mal pokojnejšiu prácu a viac dbal o svoje zdravie.“

Šéf SNS Danko o rodinnej privatizácii: Veď to mohol robiť každý

Móda ich baví

Spoločne sa ukázali bok po boku na nedávnom udeľovaní cien televíznej ankety OTO. Danko s Frantovou sa objavili perfektne nahodení, mladá redaktorka pútala pozornosť éterickými šatami.

Aj keď preferujú večery strávené v súkromí, tentoraz spravili výnimku „Užívame si najmä chvíle, keď môžeme byť len tak spolu doma,“ vysvetlila nám. Aj preto sa na raute nezdržali do neskorých nočných hodín.

Niečo na tomtom Andrejovi Dankovi bude. Predseda parlamentu baví svojimi výrokmi celé Slovensko

Simona prezradila, že outfit na spoločenskú udalosť dostala od Danka, ktorý šaty doladil lodičkami aj kabelkou. Róbu zaobstaral u známej návrhárky Blanky Matragi. „Jej tvorbu obdivujem už dlhší čas. S Andrejom sme boli počas vianočných sviatkov navštíviť jej butik v Prahe. Šaty boli darček od neho. Bolo to prekvapenie.“

Oficiálna: Mladú Simonu už politik verejne berie do spoločnosti.
Zdroj: Michal Šebeňa

Politik jej vraj v móde vždy ochotne poradí a svojím vkusom ešte nikdy nesklamal. „Tiež som bola príjemne prekvapená, ako Andrej vníma módu. Do roboty a v podstate aj vo voľnom čase preferujem skôr elegantnú módu. Trendy sledujem, ale nemôžem povedať, že by som sa nimi riadila. Nosím to, čo sa mi páči a v čom sa cítim pohodlne.“ Dodala, že jej slabosťou sú kabelky.

Prekvapivé odhalenie o Dankovi a Tomášovi: Dnes sa nemôžu zniesť, kedysi spolu bývali!

Romantika v Ríme

Kde sa prvýkrát s Andrejom Dankom zblížili a vyrazili si na rande? „Od nášho prvého stretnutia sme sa videli len párkrát. Zblížili sme sa až na pracovnej ceste v Ríme. Potajomky sme si dohodli rande pri Fontáne di Trevi a strávili sme spolu krásny romantický večer,“ spomína Simona s úsmevom.

Predseda Národnej rady Andrej Danko v nej zanechal silné emócie. „V Ríme som prvýkrát spoznala Andreja ako vnímavého, citlivého a múdreho človeka. Je vtipný, inšpiruje ma a je mi veľkou oporou. Páči sa mi, aký pekný a úprimný vzťah má so svojimi synmi. Obdivujem na ňom jeho vytrvalosť a presvedčenie. To, ako dokáže zvládať všetky tie tlaky, ktoré sú, bohužiaľ, súčasťou jeho práce. Ja by som to už asi dávno vzdala.“

Lucia Nicholsonová: Danko je mačista!

Sama za seba sa teší, že má prácu, ktorá ju napĺňa, a popri tom je šťastná aj v súkromí.

„Nie každý má to šťastie. Mama často spomína, že keď som bola malá, vždy som musela mať posledné slovo. Asi som trochu tvrdohlavá a na seba pomerne dosť prísna. Nerada nechávam veci na náhodu a na poslednú chvíľu. Keď mám voľno a nie som s Andrejom, rada idem do prírody, stretnem sa s kamarátkami, zahrám si tenis alebo len tak ležím s vyloženými nohami a čítam si,“ prezrádza Simona.

Som chrapúň! Šéf SNS Danko sa počas rozhovoru urazil a odišiel

Žijú politikou: Brunetka priznala, že predtým, ako začala žiť s Dankom, politiku nesledovala.
Zdroj: Archív S. F.

Najradšej však predsa len trávi čas so svojím partnerom. Keď sa dvojici naskytne voľný čas, Andrej Danko sa nemusí venovať politike a Simona netrávi čas v televízii, zájdu spolu na chatu do Senice. Voľný čas vraj trávia štandardne - ako každý iný zaľúbený pár. Zájdu do kina, do divadla alebo na koncert.

Pán predseda Andrej Danko: Nepleťte si poslankyne! Alebo nohavičky a horalky?

Odkedy sa objavuje brunetka po boku politika, všimla si aj zvýšený záujem médií. „Cítim to hlavne vtedy, keď som v Andrejovej spoločnosti. Je pravda, že nás ľudia pozorujú, chcú pozdraviť, prehodiť pár slov. Vtedy si uvedomím, že mám pri sebe predsedu parlamentu. Pre mňa je však stále môj Andrej.“