Američania majú Winter Classic, a tak Slováci nemôžu zaostávať. Na bratislavskom Tehelnom poli si cez víkend rozprestreli ľadovú plochu a zorganizovali Winter Games, v praxi to znamenalo duely pod holým nebom medzi Slovanom, Košicami, Trenčínom, Zvolenom či českým Třincom a Kometou Brno. Navštevníci vynášali organizátorov za hokejový sviatok do nebies, pokazil ho iba dážď, ktorý hraciu plochu občas menil na bazén. Hľadisko napriek tomu po tri dni zapĺňali diváci a vo švíkoch praskala aj VIP zóna. Prominentmi sa to hemžilo aj na ľade.

Mohol mať každú

Zvláštny moment nastal, keď sa do exhibičného zápasu medzi starými pánmi Sparty a Slovana zamiešal americký milionár Eric Assimakopoulos (52). K Slovensku viažu Američana s gréckymi koreňmi pracovné aj privátne spomienky. V Bratislave svojho času vlastnil hotely Danube a Carlton a preslávil sa tiež náklonnosťou k Slovenkám. Aj vďaka vzťahu s Assimakopoulosom si moderátorka Marianna Ďurianová vykoledovala označenie zlatokopka. Zaujímavé je, že ho prebrala kolegyni, televíznej učiteľke sexu Andrei Ušiakovej. Nakoniec dal milionár prednosť neznámej Slovenke Adriane z Lučenca, ktorú si v roku 2011 vzal do Miami a odsťahoval sa s ňou do Spojených štátov.

Marianna Ďurianová a Eric Assimakopoulos
Zdroj: Archív

Naposledy sme o Ericovi počuli pred rokmi, keď sa ako biznismen objavil v americkej televízii CNBC, kde rozprával o investovaní do pozemkov a nehnuteľností v strednej Európe. Hoci sa láska Ďurianovej s Assimakopoulosom neskončila happyendom, moderátorka dávno po rozchode básnila o jeho zadku. Niekedy v roku 2008 pre istý ženský magazín priznala, že by bol najlepším otcom jej detí. „Podľa toho, či by to malo byť dievča alebo chlapec. Ale asi Eric Assimakopoulos,“ prehodila a na otázku prečo práve on, odpovedala: „Má dobrý zadok.“

V drese Sparty

Dnes je jasné, ako Eric k muskulatúre prišiel. Po ľadovej ploche na Národnom futbalovom štadióne sa napriek päťdesiatke preháňal s vášňou profesionálneho hokejistu. Pôvodne sa ním chcel stať, no zásahom osudu presedlal na biznis. Ako hokejový fanatik stále trénuje a neodmietne pozvanie na žiadnu lepšiu exhibíciu. V minulosti si zahral hokej aj na moskovskom Červenom námestí. Doma má vyše tisíc cenných dresov vrátane kúskov od Stana Mikitu či Wayna Gretzkého. Na počudovanie si však cez víkend neobliekol dres Slovana, ktorý ako akcionár riadil niekoľko sezón.

Koho všetkého sme stretli počas Winter Games, si pozrite v GALÉRII

Assimakopoulos sa predstavil v tíme pražskej Sparty spolu s Jiřím Hrdinom, Jaroslavom Nedvědom a ďalšími. Proti bývalému klubu uhrali remízu 4 : 4 a spokojný Eric sa presunul na tribúnu, kde mohol stretnúť mnohých starých známych. Napríklad bývalého generálneho manažéra belasých Maroša Krajčiho, s ktorým sa v roku 2009 - počas nepriaznivo vyvíjajúceho sa zápasu - pobil vo VIP zóne. Alebo súčasného majiteľa Slovana Rudolfa Hrubého, ktorému so spoločníkmi pred rokmi predal hotel Carlton.

Prečítajte si tiež: