Karma OĽaNO chcela, že Marek Krajčí (48) po pandémii prežíva mimoriadne šťastné obdobie. Pre nespokojnosť s jeho bojom proti korone musel z postu ministra odstúpiť a fiasko vo vláde si vrchovato vynahradil v súkromí. Presvedčili sme sa o tom pred pár dňami, keď sme usmievavého Krajčího stretli v centre Bratislavy. Po uličkách Starého Mesta si vykračoval s manželkou Kamilou, ktorá je v pokročilom štádiu tehotenstva. Len pri porovnávaní s Kollárom je jeden podstatný rozdiel. Kým šéf parlamentu má pomaly každé dieťa s inou ženou, bývalý minister zdravotníctva si vystačí s jednou celoživotnou láskou.

Aktuálne FOTO exministra Krajčího s manželkou v GALÉRII

Byt im stačí

Z postu šéfa rezortu zdravotníctva odstúpil Marek Krajčí v marci 2021, odchádzal s tým, že mnohí mu nevedeli prísť na meno. Keďže líder hnutia OĽaNO Igor Matovič mu v pandemických rokoch kryl neustále chrbát, verejná mienka ho nechávala pokojným. Napokon boj o popularitu vzdal a v decembri 2021 pridal na sociálnu sieť Instagram posledný príspevok. Odchod z vlády sa zdal ako výhra v lotérii. Krajčí sa vrátil do národnej rady ako poslanec, naďalej sedí v správnej rade platformy Kresťania v meste, kde sa dlhodobo realizuje, a môže sa podstatne viac venovať vlastnej rodine. Žijú spolu v bratislavskej časti Krasňany. Keď si tam s manželkou Kamilou kupovali ešte v roku 2005 byt, netušili, že im do rodiny pribudne päť potomkov. A teraz sa stanú rodičmi šiestykrát.

„Neverím, že to bude v pozitívnom svetle,“ povzdychol si podozrievavý Krajčí, keď sme sa mu začiatkom týždňa ozvali. Zaujímali sme sa o rozšírenie jeho rodiny i o to, či mu „staré“ bývanie stále stačí. „To je môj súkromný život, ale myslím si, že máme dosť veľký byt,“ zdráhal sa, no jeho kresťanské srdce mu napokon nedalo mlčať. „Meno sme ešte ani nikomu nepovedali, ale môžete napísať, že to bude chlapec. Celá rodina sa veľmi tešíme,“ prezradil nám. Podľa Krajčího bol príchod šiesteho dieťaťa, tak ako zakaždým, „prekvapením a darom“. „Každé jedno dieťa je obrovský dar a koľko ich zvládneme, to naozaj nevieme. Už neplánujeme ďalšie deti, ale to nikdy nevieme,“ netrúfal si predpovedať budúcnosť.

Sme len jedna rodina

Naposledy sme Krajčího, ktorý je civilným povolaním detský kardiológ, videli mimo parlamentu vlani na jeseň. Prvý veľký a oficiálny snem Obyčajných ľudí a nezávislých osobností sa vtedy natiahol do jednej ráno, stranícky žúr vo vládnom hoteli Bôrik zatváral premiér Eduard Heger. Exminister zdravotníctva si vtedy z neho odniesol polosuché biele víno ako výslužku z nočnej akcie. Jeho aktuálna agenda sa oproti tej na ministerstve zdanlivo nedá porovnať. „Okrem toho, že trochu robím charitu, venujem sa rodine a práci, ktorú mám v národnej rade. A toho je naozaj neúrekom,“ naznačuje, že v žiadnej politickej funkcii to nie je jednoduché.

Proti porovnávaniu so šéfom hnutia Sme rodina sa však Marek Krajčí ohradzuje. Veď k morálnemu profilu politikov mal vždy svoje výhrady. Napríklad pred prezidentskými voľbami sa vyjadroval k vtedajšej kandidátke Zuzane Čaputovej nelichotivo. „Žiaľ, pani Čaputová má za sebou nedávny rozvod. S novým partnerom sa neplánujú vziať,“ komentoval ju sklamane.

Námietky má politik zrejme aj proti Kollárovi, ktorý splodil bez svadby vyše desať detí. „Ja mám jednu rodinu, kde sa jeden druhému naplno venujeme a jeden z druhého sa tešíme. Viete, rozdiel je ten, že pán Boris Kollár to má s rôznymi ženami. Ja som šťastne ženatý, všetky deti mám s jednou manželkou,“ vyzdvihol Krajčí svoju životnú lásku Kamilu, ktorá je rovnako ako on lekárka. Pracuje ako pediatrička, čo pri početnej rodine vyznieva ako mimoriadne praktické povolanie.

O manželke vždy básnil

Dá sa predpokladať, že potomkov vychováva Marek Krajčí v kresťanskom duchu. On sám v cirkevnom spoločenstve vyrastal odmalička. „Duch Svätý na mňa zostúpil, keď som sa zabával s kamarátmi na galérii kostola počas bohoslužieb. Zrazu som začal plakať a vedel som, že musím na výzvu reagovať,“ vyhlasoval v minulosti. Nie je katolík, ale podobne ako bývalý americký prezident Bill Clinton člen evanjelikálnej cirkvi - Bratskej jednoty baptistov. V komunite sa preslávil aj ako hudobný skladateľ, zložil desiatky hymien a chválospevov, je autorom niekoľkých albumov, ktoré sám produkoval a na niektorých aj hral a spieval. Roky viedol Koncerty modlitba chvál a pôsobil pritom ako v tranze.

Aktuálne FOTO exministra Krajčího s manželkou v GALÉRII

Zaujímavé je, že pred kresťanským publikom dokázal detailne opisovať intímne prežívanie svojho vzťahu k Bohu či k milovanej manželke Kamile, ktorú nazýva nežne pokladík či kvetinka. „Ja som to precítil normálne až fyzicky, vytrženie išlo dole od nôh, hore, hore, hore, ako bublajúca voda, prišlo mi to hore. A teraz čo? Ja som otvoril ústa, začala sa tá rieka valiť von ústami, ja som bol vo vytržení, ja som chválil Boha,“ chrlil zo seba počas náboženských seansí.