V utorok obletela Slovensko jasná správa - naša najsledovanejšia televízia definitívne prešla do rúk nového vlastníka, českého miliardára Petra Kellnera (56). A keď si už podaktorí uťahovali, či vôbec tento záhadný muž ešte žije, lebo na verejnosti sa ukazuje minimálne, on im poslal jasný signál.

Tajomný pán v čiernom

Za balík televíznych staníc, medzi ktorými je aj česká Nova a slovenská Markíza, zaplatil Kellner, líder skupiny PPF, približne 2,1 miliardy dolárov.  PFF kúpila väčšinový podiel v CME, ktorá televízie ovláda, od americkej spoločnosti AT&T. „Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú na seba prevzatím CME berieme. Jej pozícia na trhu je veľmi dobrá, a preto budeme ďalej pokračovať v budovaní siete navzájom nezávislých televíznych kanálov v jednotlivých krajinách. Veríme tiež, že sa nám podarí vytvoriť nové obchodné príležitosti prepojením mediálnych a telekomunikačných služieb. CME má početných a verných divákov, my im budeme aj naďalej prinášať kvalitný a atraktívny obsah,“ vyjadril sa Petr Kellner v oficiálnom stanovisku skupiny PPF, ktorá získala kontrolu nad tridsiatimi televíziami v piatich krajinách Európy.

Podľa posledného rebríčka časopisu Trend je Petr Kellner s majetkom 8,6 miliardy eur suverénne najbohatším mužom medzi českými a slovenskými boháčmi. A to oproti vlaňajšku dosť schudobnel, hodnota jeho majetku klesla o 2,1 miliardy eur. Na verejnosti sa nový majiteľ Markízy príliš neukazuje, väčšinou sú známe len jeho oficiálne portréty. 

Pred pár dňami sa však jeho aktuálna snímka zo súkromia objavila na sociálnej sieti Twitter. Zavesil ju tam Kellnerov manažér pre komunikáciu Vladimír Mlynář. Obaja sú v čiernom a majú na tvári čierne rúška. "Tak na dovysvetlenie - tým, čo tak žasnú, že PK fakt žije. Fotka vznikla na podporu nosenia rúšok. A je to iba naša druhá selfie," napísal Mlynář v čase, keď druhá vlna pandémie prevalcovala Česko. 

Aktuálna FOTO nového majiteľa Markízy Petra Kellnera TU

Aké zmeny nastanú priamo v TV Markíza po príchode českého miliardára, nie je stále jasné. Doterajší generálny riaditeľ televízie Matthias Settele sa však do Rakúska, odkiaľ pochádza, zatiaľ nechystá. " Máme za sebou sedem dobrých rokov a nemám dôvod odchádzať,"povedal nedávno pre tvnoviny.sk

Prečítajte si tiež: