Obermannová je známa svojím vyzývavým správaním. Rada na seba upútava pozornosť a veľký rozruch spôsobila i knihou, ktorú napísala o svojom dávnom milencovi Václavovi Havlovi. I keď ju verejnosť neprijala s až takým pochopením, ona sa neprestala obhajovať tým, že chcela takýmto spôsobom vzdať bývalému českému prezidentovi poctu. Označila ju dokonca za pomník a najväčší prejav lásky.

„Václav Havel ma zbalil nekompromisne, až tak nejako vladársky,“ po rokoch prezradila pre Blesk.cz niečo o vášnivom vzťahu, ktorý spolu mali. Obermannová spomína na svojho milenca v dobrom a i kvôli tomu sa mu rozhodla zložiť literárnu poklonu.

Známa spisovateľka neprestáva šokovať aj naďalej. Tentoraz na seba upozornila počas oslavy 61. narodenín. Podujala sa totiž na krok, na ktorý by v jej veku malo guráž len veľmi málo žien. Oslávila ich iba v Evinom rúchu a na sociálnych sieťach sa objavila takmer úplne nahá.

FOTO Pozrie si odvážnu fotografiu Ireny Obermannovej v GALÉRII

„Konečne šesťdesiatjeden! Ďakujem všetkým za priania. Vážim si každé z nich, ďakujem vám všetkým. Mladosť v trapu, začína zábava,“ napísala ku fotografii, ktorú zverejnila na svojom Facebooku.

Irena Obermannová sa na nej ukázala iba v úsporných nohavičkách. Prsia si prekrývala rukou a v dôchodcovskom veku ukázala, že sa nemá za čo hanbiť a stále sa môže pochváliť vynikajúcou postavou.

Len na sklonku minulého roka pritom českú spisovateľku potrápilo nepríjemné zranenie. Pri malej nepozornosti sa potkla a spadla rovno na tvár, na ktorej jej zostali viaceré opuchy a krvavé ranky. Obermannová sa však vďaka tomu na chvíľku vymanila zo stresového obdobia kvôli vydávaniu knihy a bola prinútená oddýchnuť si.