Komunizmus so sebou prinášal tienisté stránky, ktoré skúšali charaktery niektorých ľudí. Konfliktom so Štátnou bezpečnosťou sa vyhýbali aj najväčšie hviezdy šoubiznisu či športu. Vo svojom súkromí museli byť veľmi opatrní, aby im náhodou nejaký neprajník nechcel uškodiť.

Veľmi dobre si to uvedomoval aj Karel Gott. V jednom zo svojich rozhovorov kedysi priznal, že bol obozretní najmä voči šoférom, ktorí pracovali pre štát. Mal totiž strach z toho, že by mohli voči nemu niečo vytiahnuť a zničili by mu tak jeho kariéru.

„Keď to len išlo, šoféroval som si sám alebo ma vozil osobný sekretár, pán doktor Zítko. Neskôr Olda Havránek. Jazdiť za tvrdej normalizácie s akýmkoľvek vodičom, ktorého som nepoznal, znamenalo, že som mu jednoducho neveril. Oni to boli také slepačie zadočky,“ Gott v minulosti odhalil v rozhovore pre Blesk.cz.

Veľmi dobre si uvedomoval, že by časom od vodičov mohli vyzvedať príslušníci ŠtB. Keďže aj oni mali obavu o svoje miesto alebo rodinu, mohli by na Gotta vytiahnuť hocičo, čo sa udialo počas ich spoločnej cesty. Z toho dôvodu im vôbec nedôveroval a radšej sa zariadil inak, aby ho na potrebné miesto odviezol niekto spoľahlivý.

FOTO Karla Gotta z koncertov uvidíte v GALÉRII

Nie vždy sa však tejto situácii dalo vyhnúť. A s touto teóriou pracujú aj tvorcovia nového českého obľúbeného seriálu Volha. V ňom sa objavila i postava Karla Gotta, ktorého si zahral spevák Roman Vojtek. Vo štvrtej časti si diváci mohli pozrieť príbeh jedného zo štátnych šoférov, ktorý viezol zlatého slávika domov z koncertu, na čo bol neskôr patrične hrdý. Neprekážalo mu dokonca ani to, že bola jeho manželka do Gotta platonicky zamilovaná.