FOTO dáva si záležať aj na postave a jeho vyrysované telo nájdete v GALÉRII

Do tanečnej šou šiel s malou dušičkou, aj keď sa pred rokmi venoval tancu. Myslel si, že jeho nie príliš známa tvár ho zradí a na parkete sa dlho nezdrží. Opak sa stal pravdou. Vratka Sirágiho (33), moderátora počasia z Telerána, nazývali Jánom Koleníkom 2. Svoju bojovnosť dokazoval nielen ako náhradník v šou za zranenú speváčku Máriu Čírovú, ale mnohých dostal aj príbehom - v dvadsiatich rokoch prekonal rakovinu semenníkov.

Keď sme sa s Vratkom stretli, sršal z neho optimizmus napriek tomu, že si je plne vedomý, že choroba sa môže kedykoľvek vrátiť. Onkologický pacient to nemá nikdy vyhraté, neutápa sa však v negatívnych predstavách. Naopak, má kopu plánov. Vyštudoval politológiu, no moderovanie je vraj jeho život. Počas účinkovania v Let’s Dance sa začalo pošuškávať, že by sa po úspechu v šou mohol stať novou tvárou Športových novín na obrazovke televízie Markíza.

Jediný muž medzi rosničkami

Vyštudovaný politológ sa do televízie Markíza dostal úplnou náhodou. „Počas vysokej školy som sa náhodne stal súčasťou jedného živého vysielania, kde som prezentoval jednu značku oblečenia. Trošku si ma všimli a možno si ma aj niekto zapamätal. Veľmi sa mi tam zapáčilo. Prostredie, ten ruch, veľa ľudí a zaujímavé vstupy. Preto keď som zistil, že hľadajú redaktorov, povedal som si, že nemám čo stratiť. Kasting sa podaril a ja som si skúsil moderovanie dopravného servisu v Teleráne. Párkrát som tiež moderoval s Lenkou Šóošovou ako zastupujúci sparringpartner. Aktuálne som teraz asi jeden z mála mužov na Slovensku, ktorý je rosničkou,“ zamyslel sa.

Uvádzanie počasia si Sirági pochvaľuje, no nechce stáť na jednom mieste. „Budem úprimný. Mojou životnou métou je stať sa moderátorom hlavných televíznych správ vysielaných o devätnástej alebo byť moderátorom Športových novín. Uvedomujem si, že konkurencia je veľká a mám mnoho kolegov, ktorí by si to miesto vedeli obhájiť, ale veľmi by som ho chcel aj ja. Splnil by sa mi sen,“ netajil pred nami a nádejne sa zahľadel do neba.

Podobný kúsok sa podaril Vratkovým kolegom už v minulosti. Jana Hospodárová získala po Let’s Dance flek v športovom spravodajstve a Viktor Vincze začal po imitačnej šou Tvoja tvár znie povedome moderovať hlavné večerné spravodajstvo. Zviditeľnenie v šou možno zahrá do karát aj Sirágimu. „Nikto mi síce zatiaľ nič nevravel, ale potešil by som sa, ak by som dostal nejakú ponuku. Je to na vedení televízie, či si ma vie predstaviť aj niekde inde ako v Teleráne. Uvidíme, čo sa po skončení tanečnej šou stane. Počas tancovania ma v rannej šou zastupovali kolegyne, za čo som im vďačný, no a teraz už mám nové rozpisy. Takže pokračujem v tom, čo som robil pred šou. Ja svoju kariéru neviem úplne ovplyvniť, keďže mediálny svet je nevyspytateľný a veľmi rýchly, ale bol by som neskutočne šťastný, ak by som sa mohol posúvať ďalej, keďže v moderovaní som sa našiel.“

Prečítajte si tiež: