Keď Iveta Bartošová (†48) tragicky zomrela, jej syn Artus (25) sa snažil nedávať najavo svoje emócie, a len jeho blízki vedeli, čo sa v ňom odohráva. Smrť mamy ho poznačila, Artur sa celých sedem rokov od onej tragickej udalosti dištancoval od všetkého, čo bolo spojené s jeho mamou. Čas však postupne zahojí aj tie najväčšie rany.

Arturovi zostala po mame jej rodina, predovšetkým babička a tiež mamini súrodenci, brat Lumír a sestra Ivana. Za babičkou do Frenštátu pod Radhoštěm občas prišiel, a po nejakom čase sa už spolu s ňou dokázal pozrieť na mamine fotky a rozprávať sa o nej. Presnejšie, Artur iba počúval babičkine spomienky na jej dcéru, jeho mamu.

Teraz však Artur urobil zásadné rozhodnutie, ktoré sa týka jeho mamy. Oslovil ho totiž režisér Michal Samir (35) s návrhom, že by rád nakrútil seriál o jeho mame, o začiatkoch jej kariéry s Petrom Sepéšim. Artur si s ním prešiel scenár a napokon dal súhlas s nakrúcaním. A rovnako tvorcovia minisérie získali súhlas aj od Ivetinej mamy, Arturovej babičky a tiež od Ivetinej sestry Ivany.

Iveta a Ivana Bartošové v seriáli! Podobajú sa? FOTO

Seriál zachytáva začiatky Ivetinej kariéry a končí sa smrťou Petra Sepéšiho. Okrem Ivety sa v ňom teda objavia aj Ivetini rodičia a sestra dvojča Ivana. Iventinu mamu si zahrá známa česká herečka Alena Mihulová, jej sestru Ivanu zase herečka Eliška Křenková. Ivetin syn Artur ani Ladislav Štaidl v seriáli zachytení nebudú, keďže obdobie, ktoré mapuje seriál, sa uzavrie ešte predtým, než Štaidl začal spolupracovať s Ivetou.