Je sobota krátko popoludní a na ceste k väznici v Hrnčiarovciach je rušno. Ako počas každého návštevného dňa. Za trestancami mieria muži s veksláckym imidžom deväťdesiatych rokov, ale aj zahanbení rodičia oblečení typicky pre strednú triedu. Ženy najskromnejších sociálnych pomerov aj umelohmotné „pipiny“, známe z nákupnych centier, vlečú so sebou deti, aby ukázali ich otcom, ako vyrástli.

Medzi nimi kráča plavovláska, ktorej tvár „znie povedome“. V náručí nesie asi päťročného syna a v dave sa stráca aj vďaka olivovým nohaviciam. Nikto z okoloidúcich nedáva najavo, že ju pozná. Možno im robí dobre, že ich postretol podobný osud ako kedysi najväčšiu televíznu hviezdu u nás.

  • Mafiánske milenky: TIETO známe Slovenky sa zaplietli so zlými chlapcami

Veď Marianna Ďurianová (40) v mladosti lietala s milionármi po exotických dovolenkách. A teraz po štyridsiatke si „vďaka“ partnerovi, s ktorým má dieťa, užíva zatuchnutý vzduch v base pri Trnave. Ružovo to s ňou nevyzerá ani z pracovnej stránky.

Z gangu piťovcov

Ktovie, ako bývalá markizácka megahviezda spomína na moment, keď do jej života vošiel po vrcholových športovcoch, úspešných podnikateľoch a iných vplyvných mužoch zo slovenskej a z českej smotánky Roman Doležaj (41). Spočiatku ho médiá označovali za úspešného trnavského podnikateľa. Mariannu vyvážal na ojazdenom Lamborghini a všetko nasvedčovalo tomu, že moderátorka známa svojím kladným vzťahom k peniazom našla opäť toho „pravého“.

A taká láska to bola: Marianna a Roman kedysi.
A taká láska to bola: Marianna a Roman kedysi.
Zdroj: Martin Domok

Vzťah plný lásky však niekoľko mesiacov, keď sa pán „podnikateľ“ z Trnavy rozhodol ukázať svoju pravú tvár. To, čo dovtedy robil so svojimi kumpánmi v okolí Trnavy, zrazu predviedol na reportéroch denníka Plus JEDEN DEŇ. „Stalo sa to deviateho mája 2011. S kolegom sme išli na Záhradnícku ulicu v Bratislave. Okolo pol dvanástej sme zbadali Mariannu Ďurianovú, ako vychádza s vtedy neznámym mužom z obytného domu. Keď nás dotyčný pán uvidel, prišiel k autu a chcel, aby sme mu dali fotoaparát. Vysvetlil som mu, že to nebude možné. Situácia mala dramatické pokračovanie. Doležaj chytil oboma rukami pootvorené okno na našom služobnom aute a šklbol ním tak, že sa rozsypalo. Počas vyhrážok schmatol fotoaparát a odišiel,“ opísal situáciu fotograf Július Dubravay. Prípad vtedy riešila polícia.

  • Nová Ďurianová: Preslávi sa aj ďalšia hviezda markízackeho spravodajstva viac škandálmi ako prácou?

Vydierač

Po tomto incidente mali udalosti rýchly spád. Na svetlo sveta vyplávalo, že Marianna si tentoraz nezačala so žiadnym podnikateľom, ale s obyčajným mafiánom.

Zrejme už v čase útoku na reportérov Plus JEDEN DEŇ mali policajti Doležaja „rozpracovaného“. V priebehu niekoľkých mesiacov totiž skončil s putami na rukách. Ukázalo sa, že priateľ prominentnej moderátorky patrí do zločineckej vetvy skupiny piťovcov, ktorá roky operovala hlavne v okolí Trnavy a Piešťan.

Doležaja zadržali policajti spolu s ďalšími troma mužmi. Všetkých obvinili z vydierania a lúpeže. Zločiny sa údajne stali v roku 2011. Ich obeťou bol Ján z Považskej Bystrice, ktorému jeden z obvinených vraj požičal štyritisíc eur. Muži podľa obvinenia vylákali Jána do Trnavy a pred jedným z tamojších barov od neho pod hrozbou násilia žiadali vrátenie dlžnej sumy. Potom mu vzali luxusný Mercedes za vyše 45-tisíc eur.

Takto dopadla: Na výlety do basy chodí v sobotu.
Takto dopadla: Na výlety do basy chodí v sobotu.
Zdroj: Vlado Benko jr.

Na základe obvinenia spracoval vyšetrovateľ návrh na väzbu všetkých štyroch mužov vrátane Doležaja. Sudca, ktorý o väzbe rozhodoval, poslal za mreže všetkých okrem Ďurianovej partnera. Obeť vydierania z Považskej Bystrice údajne žije v strachu. Doležaj a spomínané trio boli súčasťou organizovanej skupiny, ktorej členovia sú obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vydierania, lúpeže, poisťovacieho podvodu a poškodzovania cudzej veci. Ide o partiu okolo piešťanského mafiánskeho bosa a majiteľa motocyklového tímu Róberta Bíleho.

Dostal tri a pol roka

„Zločinecká skupina Róberta B. pôsobila najmä v Piešťanoch a okolí. Pre túto skupinu bol činný aj vedúci funkcionár Policajného zboru v Piešťanoch. V súčasnosti polícia vyšetruje celkovo sedem skutkov. Obvinení zastrašovaním vymáhali pohľadávky od rôznych podnikateľov,“ povedala nám v júli 2014 hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry. Zároveň vyzvala ďalších podnikateľov, ktorí čelili podobným mafiánskym praktikám, aby sa obrátili na Národnú kriminálnu agentúru, prípadne na Úrad špeciálnej prokuratúry.

Na mohutnej razii sa vtedy zúčastnilo stopäťdesiat policajtov. V putách skončil šéf piešťanskej kriminálky, ktorého vytiahlo zásahové komando z domu v Sokolovciach. Nitky členov skupiny vedú k Ľubošovi Ferusovi, mužovi považovanému za nitrianskeho mafiánskeho bosa podsvetia. Mužovi, ktorý je okrem iného obvinený z vraždy Miroslava Sýkoru, označovaného za zakladateľa slovenskej mafie po roku 1989. Doležaja neskôr odsúdili na tri a pol roka väzenia nepodmienečne. Svoj trest si odpykáva v Ústave na výkon trestu v Hrnčiarovciach.

  • MAFIÁNSKA POPRAVA: Piťovec ukázal prstom na Patasyho mladšieho
Väznica v Hrnčiarovciach: Návštevné hodiny tu bývajú v sobotu
Väznica v Hrnčiarovciach: Návštevné hodiny tu bývajú v sobotu
Zdroj: Vlado Benko jr.

Príde o prácu?

Moderátorka by mohla mať všetkého plné zuby. Nedávno sa jej totiž opäť skomplikoval pracovný život, na ktorého začiatku stál niekdajší generálny riaditeľ Markízy Pavol Rusko. Ten raz sledoval konkurenčnú Slovenskú televíziu, kde zbadal mladučkú Mariannu v úlohe hlásateľky. Hneď ju zavolal do Záhorskej Bystrice na konkurz a Ďurianová za to neskôr „svojmu objaviteľovi Paľkovi Ruskovi“ verejne ďakovala. Napokon, stretla sa s ním vraj aj krátko pred minulotýždňovým zatknutím, no o čom bola reč, nám nechcela prezradiť.

Na konci televíznej kariéry známej blondíny zase stál František Borovský. Ako generálny riaditeľ TV JOJ ju v roku 2014 presvedčil, že v Záhorskej Bystrici sa už nemá kam posunúť. Dodnes nikto nechápe, prečo dala v Markíze výpoveď v čase, keď v JOJ-ke ešte nemala podpísanú konkrétnu zmluvu. Borovského totiž nečakane odvolali a slovenská cisárovná bulváru zostala bez práce.

  • Puškárová dokázala, že Ďurianovú stále nemusí: Zlaticina reakcia na jej návrat hovorí za všetko!

Prominentná blondína sa chvíľu pokúšala nájsť uplatnenie v Mlynskej doline, kde začínala. No dnes už bývalému šéfovi RTVS Vašo Mikovi sa zrejme nezdala dostatočne verejnoprávna. A tak sa Marianna vrátila na scénu ako moderátorka istého internetového spravodajského portálu. Ten však reláciu, ktorú moderovala, nedávno zrušil. Jej kamarát, moderátor Pavel Bruchala, vraj už pracovnú zmluvu s vydavateľstvom nepredĺžil, v prípade Marianny sa údajne uvažuje o novom formáte. Podľa našich informácií však mala opäť ambície dobyť sa do verejnoprávnej televízie. „Povedali jej, že do konca roka pre ňu určite nemajú kapacitu, pretože sú iné priority, ktorým sa treba venovať. Nový generálny sa musí zorientovať, ale podľa mňa s ňou nerátajú ani potom,“ dodáva náš zdroj z Mlynskej doliny.

Prečítajte si aj: