Kež vstúpil Boris Kollár (56) do politiky a stal sa šéfom parlamentu, zviditeľnil sa ako zvodca a multiotecko. S desiatimi ženami má doteraz jedenásť detí, ale na prestížne akcie vodí najmä najstaršiu dcéru Alexandru Horňákovú (20). Dnes už je zo Sašky, ktorá si v roku 2019 vyslúžila titul kráľovná Plesu v opere, dospelá žena. Aj keď ju na Insta­grame sleduje 15-tisíc ľudí, verejnosť o nej veľa nevie. Týždenník PLUS 7 DNÍ dcéru politika vyspovedal. Zistili sme nielen to, čo si myslí o otcovi a množstve súrodencov.

Do spoločnosti bez stresu

Najstaršie zo svojich detí zvykol Boris Kollár brať do spoločnosti, a tak im svetlá kamier a reflektorov, zdá sa, vôbec neprekážajú. Práve naopak. Najstaršia dcéra Alexandra, ktorú má s právničkou Stanislavou Horňákovou, akcie ako Ples v opere miluje. „Je to pekné gala a raz za rok sa môžem obliecť ako princezná. Stres som z takýchto podujatí nikdy nemala, lebo je tam vždy veľa známych. Spočiatku som cítila trému z rozhovorov pred kamerou, ale otec mi povedal, ako sa má vystupovať. Aj som si dopredu pozerala iné rozhovory,“ priznala nám Saša poctivú prípravu pred vstupom do „vysokej spoločnosti“. „So šatami mi vždy pomáhala mamina, oco to neriešil. Svetlomodré, v ktorých som vyhrala Kráľovnú plesu, som si kvázi navrhla ja a módna návrhárka Janka Jurčenko mi ich ušila,“ nenápadne odhalila aj veľkú vášeň pre módu.

Modeling áno, Miss nie

Alexandru baví dizajnérstvo tak veľmi, že by sa mu raz chcela naplno venovať. Zatiaľ sa dostala na inú vysokú školu, ktorú bude navštevovať externe. „Tu na Slovensku idem na manažment a ešte sa hlásim na právo. Budúci rok by som chcela ísť do Milána študovať módu a dizajnérstvo,“ netají ambície.

Posledné roky sa budúca módna návrhárka objavuje na móle aj ako modelka. Naposledy predvádzala na Bratislavských módnych dňoch. „Vždy ma to lákalo ako každú mladú babu. Skoro každá by chcela predvádzať pre Victoria’s Secret. Nie som v žiadnej agentúre. Možno niekedy budem, ale zatiaľ to mám iba ako hobby,“ vysvetľuje. Súťaže krásy však v jej prípade neprichádzajú do úvahy. Dôvod? „Mám na to svojský názor. Miss určite nie. Nemám rada takéto súťaže, nie sú pre mňa. Hlavne ja som športovec a myslím si, že by som ani na to nemala čas,“ myslí si dlhonohá štíhla blondína, ktorá od detstva súťaží v parkúrovom jazdení.


Dcéry Kollára, Kučeru či Hatinu dráždia mužov sexi pózami: Fotky ako z pánskeho magazínu!

Kabelky si do hrobu nikto nezoberie

Mnohí by očakávali, že na oblečenie míňa Kollárova dcéra veľa peňazí. Ona tvrdí, že vie šetriť. „Milujem módu, to asi každá žena. Ale mám talent nájsť si exkluzívnejšie veci, párkrát nosené, za oveľa lepšiu cenu. A z takýchto úlovkov mám oveľa väčšiu radosť. Mám rada aj veci z bežných reťazcov, ktoré kombinujem s tými drahšími. Rozmýšľam, kde investujem,“ tvrdí obchodnícky dvadsaťročná študentka.

Dodáva, že drahé veci nedostáva len tak. „Rodičia mi urobia radosť, ale väčšinou iba na sviatky alebo si to musím zaslúžiť inak. Keď som veľmi dobre zajazdila na koňoch. Alebo teraz som doštudovala strednú, tak som musela mať dobré výsledky. A keď som chcela naozaj niečo špeciálne, tak som musela tatinovi mesiac upratovať dom.“

K osemnástym narodeninám dostala Alexandra napríklad tandemový zoskok s padákom. Lebo adrenalín miluje a celkovo má radšej zážitkové dary. „Do hrobu si veci nezoberiem, ale zážitky mi ostávajú navždy. Kabelky aj oblečenie sú pekné, ale podľa môjho názoru každá vec vás teší najviac tesne pred tým, než si ju kúpite. Potom už ju máte a hľadáte iný cieľ. Moje priority sú inde. Radšej investujem do koní a športu. Buď im kúpim nejakú plstenku, alebo výživové doplnky,“ prezrádza majiteľka dvoch koní.

Kone na prvom mieste

Jazdectvu sa Alexandra venuje od štyroch rokov. Hoci mamine sestry mali ku koňom veľmi blízko, jazdili tiež, prvýkrát sa k nim ich neter dostala vďaka kamarátke a odvtedy jazdí bez pauzy a úrazov. Nikdy nemala žiadny vážny pád ani nič zlomené. Dnes je reprezentantkou Slovenska, ktorá zbiera jednu cenu za druhou. Za svoj najväčší úspech považuje tohtoročné medzinárodné preteky Grand Prix. Na koňoch trávi Alexandra vraj minimálne päť hodín denne. „To je už môj životný štýl. Treba sa o ne starať, čistiť ich, odjazdiť, popásť,“ vyratúva.

„Každý deň mám vybookovaný. Väčšinou mávam tri tréningy za deň. Popritom musím robiť ďalšie športy, aby som sa udržala v kondícii. Teraz trénujem aj na Ironmana, teda na preteky v triatlone. Tak si idem buď zaplávať, do posilňovne, alebo na bicykel. Striedam to.“

Svadba v pláne

Pred piatimi rokmi sa Alexandra spoznala so svojím priateľom. Zoznámili sa náhodne, keď boli obaja na obede so svojimi otcami. „Iba sme sa tak zapozerali, to bolo všetko. Zhruba o dva mesiace mi na Facebooku vyskočil ako potenciálny priateľ, tak som si ho pridala, lebo sa mi zdal povedomý. Začali sme si písať a zistili sme, že sme to my dvaja, čo sme sa videli v tej reštaurácii,“ vyrozprávala nám Saša svoj príbeh lásky. Neskôr si s priateľom dali dva roky pauzu a nedávno sa k sebe vrátili. „Mať vzťah je časovo náročné, ale priateľ mi pomáha s koňmi, takže aj takto trávime spoločné chvíle.“

Hoci svadba v blízkej budúcnosti nehrozí, Alexandra nepopiera, že raz by sa vydať predsa len chcela. Napriek tomu, že je zadaná, rada na internete provokuje sexi zábermi. „Neviem, prečo tomu ľudia hovoria dráždivé fotky, keď som na nich iba v plavkách. Také isté snímky pridávajú mnohé baby. Podľa mňa by ich nevolali dráždivé, keby som nebola dcéra svojho otca,“ myslí si Alexandra. Navyše otec jej každý záber vždy pochváli lajkom. „Áno, otec je fanúšik číslo jeden. Niekedy ma aj fotí, chudák, potom je aj hodinu pri telefóne.“ Ponuku na fotenie aktov s profesionálnym fotografom by však Alexandra neprijala.

Chce na olympiádu

Hoci má Horňáková na Insta­grame 15-tisíc sledovateľov, za influencerku sa nepovažuje. „V súčasnosti je už influencer každý druhý,“ kontruje. „Podľa mňa to nie je ani reálna robota. Instagram ma baví, teší ma pridávať pekné zábery z dovoleniek či fotografie outfitov, aby som mohla ľudí inšpirovať.“ Posledný rok motivuje ľudí aj do cvičenia. Zverejňovala proces chudnutia, pri ktorom zhodila dvanásť kilogramov.

FOTO v GALÉRII

Ona sama vraj žiadne insta­gramové vzory nemá. Zrejme preto neholduje plastikám či estetickým úpravám, aj keď na niektorých záberoch to pôsobí, že už nejaké podstúpila. „Len sem-tam použijem instagramové filtre, keď sa mi nechce maľovať, ale inak som skôr za prirodzenosť,“ dodáva. A o čom dcéra šéfa parlamentu sníva? „Chcela by som ísť na olympiádu so svojím koníkom a mať módnu značku na svetoznámej úrovni. A možno, aby sa mi podarilo aj to právo vyštudovať,“ uzavrela naše rozprávanie. Nevylúčila pritom, že možno raz pôjde aj v otcových politických šľapajach.