U slávnych muzikantov to tak býva. Ani Ladislav Štaidl si na nezáujem žien naozaj nikdy nemohol sťažovať. Prvý raz sa oženil v roku 1974 s právničkou Annou Pleskotovou (74), mali spolu dvoch synov, Jiřího a Jána, a dcéru Karolínu. Ich manželstvo sa skončilo rozvodom v roku 2001,  no Štaidl mal popri ňom dovtedy množstvo mileniek a so speváčkou Ivetou Bartošovou (†48) mal aj svojho najmladšieho syna Artura.

Speváčka Jitka Zelenková (70) udržiavala so Štaidlom "tajný" vzťah jedenásť rokov. Samozrejme, nebola jediná, a tak mu to odplácala rovnakou mincou. Ale aj tak bol jej osudovým mužom. "Bola to krásna láska, akú už nikdy nezažijem! A možno, keby sa to nestalo, tak by som ani nikdy nič také silné neprežila. Bolo to ako z filmu," zaspomínala si Jitka na pomer s vtedy ženatým muzikantom.

A teraz na úmrtie bývalej lásky zareagovala na sociálnej sieti. "Niektoré správy sa prijímajú veľmi ťažko. Úprimnú sústrasť predovšetkým rodine a Vám, Láďo ... však Vy viete," napísala Jitka a zdieľala spoločnú fotku so Štaidlom. Napriek tomu, že mali jedenásť rokov vzťah, stále si vykali, a tak to ostalo do konca jeho života.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Jitka Zelenková (@sametovyhlas)

Hoci ich tajná láska nikdy neprerástla v oficiálny vzťah, Štaidl sa stal súčasťou jej najznámejších piesní. K tým patria jej hity Zázemie, Ty mi smieš aj klamať, Keby si bol sám a Smola, ktoré zachytávajú rôzne etapy vzťahu s jej osudovým mužom. Jitka tvrdí, že keby Štaidl "neprepálil" ich vzťah vo svojej knižke, nikdy by o tom verejne nehovorila.

A Ladislav Štaidl sa rád pochválil. Vo svojej knihe pred rokmi tvrdil, že jeho milenkou bola aj vtedy ešte neplnoletá Darinka Rolincová. "Veľký milostný príbeh som prežil s Darinkou Rolincovou v čase, keď som sa prestal deliť o posteľ so svojou ženou. Najskôr ma to dievčatko uhranulo obrovskou dávkou muzikálnosti, neskôr tiež nečakanou sexualitou," tvrdil starnúci muzikant.

Daru však jeho slová maximálne rozčúlili, veď ona bola vtedy ešte len dievčatko a on už takmer dôchodca... O vzťahu Štaidla s Rolincovou však vo svojej knihe Neměla jsem se narodit písala aj Iveta Bartošová, ktorá tvrdila, že s ňou bol ešte pred ich vzťahom a je si istá, že potom už spolu neboli. Dara, hoc sa na Štaidla po vydaní biografie hnevala, sa s ním nakoniec predsa verejne rozlúčila.  "Život je nevyspytateľný. Krásny aj smutný, spravodlivý aj krutý. Dáva aj berie. Všade a všetkým...Pripíjam na život a posielam spomienku do neba na tých, ktorí nás opustili, a úsmev za to, že sme ich na svojej ceste životom stretli," napísala tajomne v nedeľu večer na sociálnu sieť.

FOTO Štaidlovej manželky a jeho mileniek si pozrite v GALÉRII >>

Zmúdrel po šesťdesiatke

Na staré kolená Ladislav Štaidl už "dostal rozum". V tom istom roku (2001), keď sa rozviedol s manželkou Annou, ochorel na rakovinu štítnej žľazy. Podobná životná rana vždy zmení pohľad na svet. "Skúsenosť ma naučila, aký som bol neskutočný idiot, ktorý nechápal, že kvantita nikdy nenahradí kvalitu jedného vzťahu. Bohužiaľ, niektoré veci pochopí chlap až v šesťdesiatke," zveril sa vtedy Štaidl v knihe Iveta Bartošová, Tichá pieseň.

V dôchodkovom veku sa konečne usadil s mladšou priateľkou Michaelou, lenže tá od neho po niekoľkých rokoch vzťahu odišla, hovorilo sa, že sa dostala pod vplyv nejakej sekty. V ostatnom období sa Štaidl na verejnosti ukazoval so staršou sympatickou blond lekárkou Yvonou.

Pozrite si Ladislava Štaidla s Darinkou Rolincovou v roku 1986:

Ladislav Štaidl s Darinkou Rolincovou v roku 1989:

Prečítajte si tiež: