Správa o tom, že dcéra herečky Dagmar Patrasovej (64) a muzikanta Felixa Slováčka (77) ochorela na rakovinu, prišla ako blesk z jasného neba. Anna Julie Slováčková (25), ktorú všetci poznajú ako herečku a speváčku, síce v minulosti už mala menší zdravotný problém, ale vtedy išlo o nezhubný nádor. Tentoraz k nej osud už nebol taký milosrdný a mladá žena musela o svoj život zviesť ťažký boj.

Informáciu o tom, že Anička Slováčková ochorela na rakovinu prsníka, "prepálil" jej slávny otec, ktorý sa na verejnosti preriekol. Anna Julie potom vyšla s pravdou von, jednak preto, aby predišla fámam a tiež aj preto, že chcela upozorniť ľudí, aby nezanedbávali prevenciu a dávali si pozor na zdravie. Anna si prešla chemoterapiami aj operáciou, nádor sa najprv podarilo zmenšiť a potom úspešne operovať.

 

Po vyše roku mohla Anička konečne povedať, že svoj boj vyhrala, ale... Kvôli chorobe mladá herečka a speváčka pribrala. Ako priznala, s nadváhou bojovala už v minulosti a teraz vyšla s kožou na trh, keď ukázala, ako vyzerá jej telo po rakovine: "Ja a moje telo spolu zvádzame nekonečne dlhé súboje. Od nenávisti k sebe samej po prvé lekcie zdravej sebalásky, ktorú som si začala ordinovať až pred rokom. Je to beh na dlhú trať, to vám poviem ... Ale keď niekto odjakživa rieši to, koľko máte kíl, ako vyzeráte, ako sa obliekate, asi prakticky nie je možnosť, aby to v človeku po dobu dospievania a aj zvyšku života nerezonovalo."

 

Anička ukázala, ako vyzerá jej telo po rakovine. TOTO jej napísala Dagmar Havlová>>

 

A hoci Aničku nadváha neteší, má jasno v tom, čo je podstatné: "Otváram vám tu ďalšiu Pandorinu skrinku. Takto teraz vyzerám. Toto som ja. Toto je telo, ktoré je o niekoľko kíl ťažšie ako pred celou chorobou. Toto je telo, ktoré má celulitídu, faldy na bruchu, tri brady. Ja viem, že nevyzerám dokonale. Nie som modelka z katalógu. Ale viete, čo? Toto telo mi zachránilo život." Patrasovej dcéra svojou úprimnosťou a odvahou dojala mnohých, a nielen kolegov z brandže. Toto jej odkázala Dagmar Havlová (67).