Slovensko prišlo o významného umelca. Zomrel Milan Lasica. Smrť si ho vzala tam, kde to mal najradšej. Priamo na javisku milovaného Štúdia L + S, počas koncertu Bratislava Hot Serenaders. 

Najväčší frajer 

Koncert zoskupenia Bratislava Hot Serenaders so špeciálnym hosťom Milanom Lasicom sa konal pri príležitosti dvadsiateho výročia vydania legendárneho albumu Ja som optimista. To, že bude mať tak obrovskú tragickú dohru, nikto nemohol tušiť. Podľa svedkov, pán Lasica odspieval za veľkej odozvy divákov celý koncert a nikto si u neho nevšimol žiadnu indispozíciu. Práve naopak. Sršal dobrou náladou a v jeden moment pred vypredaným publikom zahlásil: "Som vakcínovaný a žiadne vedľajšie účinky to nemá." 

Zlom prišiel až po koncerte, počas búrlivých ovácii divákov. "Zomrel ako najväčší frajer. Počas tretej kľaňačky priamo na javisku," vyjadril sa pre PLUS 7 DNÍ výkonný riaditeľ Divadla L+S Pavol Danišovič. Majstra Lasicu, ktorý v divadle zastával aj funkciu konateľa, sa už oživiť nepodarilo. 

Jeho smrť nás prekvapila o to viac, že len nedávno sme ho v dobrej nálade zastihli počas tlačovej konferencie k Filmovému festivalu v Košiciach, osobne sa zúčastnil aj festivalového diania, kde odovzdal cenu kolegovi Petrovi Nárožnému a 16. júla vystupoval v divadle vedľa Martina Hubu. V Milanovi Lasicovi strácame jedného z najvýraznejších a najvšestrannejších umelcov. Česť jeho pamiatke a všetkým blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pozrite si aj GALÉRIU. Takto sa s majstrom LASICOM fotografovali slovenské osobnosti 

Takto rezko si ešte pred pár dňami vykračoval po Bratislave