Herec Milan Ondrík (42) je na nepoznanie. Aj keď vždy patril k mužom, ktorí veľa športujú a dbajú o svoju figúru, no teraz vyzerá ako nikdy predtým. Podiel na tom má aj jeho nový film Tieňohra, vďaka ktorému sa zamiloval do boxu, a ten ho udržiava v skvelej kondícii. „Neschudol som z váhy. To sa len zdá opticky. Stále vážim rovnako, iba som sa viac vyrysoval,“ odhalil herec pozadie výraznej premeny. Stravu nemá nijako špeciálne upravenú, naopak, aby si nemusel nič odopierať, športuje. Jeho najnovší film, kde má pár scén v klietke, ho priviedol k boxu. „Začal som už pred natáčaním a zamiloval som sa do tohto športu. Mám aj vlastného trenéra. Priatelia, ktorí sa vyznajú, sa dušujú, že to na mojej kondícii vidieť. Box mi neskutočne učaroval a je pre mňa silnou psychohygienou,“ hovorí.

Nevie prestať

Aj po dotočení filmu sa herec snaží boxovať až trikrát do týždňa. „Vo filme som potreboval vedieť iba základné postoje, čo je to pravý, ľavý hák a ostatné základné ťahy. No tento šport ma natoľko vtiahol, že sa mu nemienim prestať venovať.“ Je teda viac než isté, že v prípade nutnej obrany seba či niekoho v okolí by herec nemal problém postaviť sa útočiacemu.

FOTO V GALÉRII

Vo filme, keď sa mohol pomstiť vrahovi svojej ženy, sa zachoval rozvážne a dal prednosť rozumu. „Rozmýšľal som nad tým, či by som svoje obranné zručnosti využil aj v reálnom živote. No v prvom rade by som tomu chcel predísť. Znamená to, že téma filmu pre mňa nie je o akejsi pomste, ale o odpustení.“

O natáčaní filmu z prostredia väznice sa dočítate v týždenníku PLUS 7 DNÍ