Iné ženy mažú po štyridsiatke dátum narodenia zo sociálnych sietí, Adela Vinczeová si nepríjemnú číslovku pripomínala pod drobnohľadom verejnosti. Žiadny pompézny žúr sa však začiatkom týždňa nekonal. Zahrabala sa do práce, pred nástupom prísnych koronových opatrení predrábala, čo sa dalo. V deň narodenín nakrúcala do neskorých hodín Chart Show, takže aj jej najbližší si museli na gratulácie počkať niekoľko dní.

Oslava bez sestry

Kým moderátorka pracovala, rodičia sa jej starali o sučku Mini. Manžel Viktor Vincze (29) počas Adelinho veľkého dňa vysielal Televízne noviny, no ešte predtým sme ho prichytili pri drobnom škandále. Do spoločnej domácnosti v bratislavskej Karlovke znášal tašky s potravinami - nie z MDH, ako by sa od vychýreného ochrancu planéty čakalo, ale doviezol ich ako každý iný smrteľník autom.

Veľký rodinný žúr však nechystal. „Celý týždeň sme Adelu nevideli, voľno si urobila až dva dni po narodeninách. Bolo nám ľúto, že nemohla dôjsť naša staršia dcéra Mária s rodinou. Žijú v Prahe, teda by museli ísť do karantény. Takže v dôsledku covidu bola oslava rozpačitá,“ priznal pre PLUS 7 DNÍ moderátorkin otec, spisovateľ Jozef Banáš (72).

Už pred rokmi v rodine zaviedli jedno pravidlo - aby zbytočne nestresovali, darčeky počas Vianoc obmedzili na minimum. V prípade narodenín sa už zákazy nekonajú. Naopak, rodičia pre mladšiu dcéru objavili dojímavú špecialitu. Pripomenuli jej škôlkarské časy z Nemeckej demokratickej republiky, kde isté obdobie všetci žili.

„Keď bola Adelka malá, manželka s ňou nahrala kazetu, kde spievala a recitovala po nemecky aj po slovensky,“ prezradil nám spisovateľ. „Našli sme tam jednu neuveriteľnú pieseň Wir wünschen dir Alles Gute zum Geburtstag (v preklade: Prajeme ti všetko dobré k narodeninám). Takže k narodeninám dostala vlastný vinš, ktorý sama naspievala v nemčine ako trojročná. Je to veľmi dojímavé.“

FOTO Adely Vinczeovej so sestrou z detstva TU

Nakoniec, Adela zostala do dnešných dní „veľkým dieťaťom“. „Veku vôbec nevenuje pozornosť a odkedy je s Viktorom, ešte viac omladla. Vlastne všetci sme v rodine nastavení tak, že nikto sa z pribúdajúcich rokov nerúti,“ uzavrel tému narodenín jej otec.