Slová o vrúcnom vzťahu, ktorý mal Boris Slivka s mamou Majou Velšicovou, neboli žiadnou frázou. Keď pred piatimi rokmi prišiel nečakane na oslavu jej osemdesiatych narodenín, ktorá sa konala na javisku Novej scény, vyrazil jej dych.

 

Skôr ako Velšicovej s manželkou zablahoželali, hlboko sa pred mamou poklonil. „To bol neuveriteľne silný moment, ktorý chytil za srdce množstvo ľudí. Ja som vtedy takmer zinfarktovala. Stála som tam a pozerala som na neho ako obarená a dojatá. Mala som pocit, že to nemôže byť naozaj, veď má prísť až koncom leta,“ zaspomínala si v máji 2016.

S Borisom Slivkom sme neskôr mali možnosť hovoriť aj my. Svoju mamu opisoval s veľkou láskou. „Vždy bola mojou inšpiráciou. Moja práca je tvrdá a sú aj dni, keď sa mi nechce alebo nedarí. No stačí jej na desať minút zavolať a všetko je hneď lepšie. Vždy ma dokáže povzbudiť a je aj mojím najväčším fanúšikom. Niekedy síce nie je objektívna, ale to je mama. Puto, ktoré máme, ma núti stále sa posúvať ďalej a robiť lepšie a lepšie veci. Mám pocit, že toto som po nej zdedil,“ zauvažoval a vyzdvihol aj energiu, ktorou napriek chorému srdcu dodnes disponuje.

Láska matky a syna aká sa len tak nevidí: Pozrite sa v GALÉRII ako sa Boris Slivka dojatej mame poklonil a poďakoval na otvorenej scéne

„Energiu, akú má ona, nemám ani ja a nepoznám nikoho, kto by sa jej v tomto vyrovnal. Je to nekonečný zdroj elánu a chuti do života. Pri živote ju drží práca, ktorú miluje. Absolútne ju napĺňa. Keď je pred publikom, zmení sa okolo nej celý svet. Má magickú silu robiť ľudí šťastnejšími a nič nie je viac,“ vyjadril sa.