Multiotecko Kollár ukázal pred honosnou udalosťou sociálne cítenie. Piati muži, ktorých v sobotu čakala noc niekde na kartóne pod holým nebom, mali vďaka Borisovi druhé Vianoce. Po tom, ako ho aj s dcérou Saškou priviezol šofér k červenému kobercu, po ktorom mali promenti vstúpiť do Národného divadla, obzrel sa Kollár k postávajúcemu ľudu. Ich pokriky vypočul a namiesto hlavného chodu sa vydal k zbedačeným mužom bez domova.

Nastrčili ruku

K bezdomovcom pristúpil politik so širokým úsmevom a po drobnom nátlaku vytiahol z vrecka zväzok desaťeurových bankoviek. Spravodlivo dal každému jednu. Jeho dcérka Saška mu stála za chrbtom a nad scénou sa v krásnej róbe a lodičkách usmievala. Zaujímalo nás, či sa po tomto počine nebude Kollár báť lavíny, ľudia mu aj tak na sociálnej sieti posielajú mnoho správ so žiadosťou o finančné prostriedky. „Je mi to jedno. Naozaj mi je to jedno,“ prehodil so širokým úsmevom.

Noví voliči

Boris Kollár rozdal pred plesom bezdomovcom peniaze.
Boris Kollár rozdal pred plesom bezdomovcom peniaze.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Rozžiareným bezdomovcov zaželal boháč všetko dobré a pobral sa do útrob divadla, kde ho už čakala smotánka pripravená plesať. Obdarovaní žobráci začali hneď skandovať Kollárovo meno. Je teda takmer isté, že za desať eur si politik kúpil ďalších skalných fanúšikov. „Kollár je najlepší. To je človek so srdcom,“ rozplývali sa.