Prehliadka luxusu aj nevšedných zručností. Do Tatranskej Lomnice prúdila na víkend smotánka. A s ňou haldy dámskych či pánskych batožín, ba aj príručné tašky pre psích miláčikov značky Louis Vuitton. Slovenskí prominenti sa zišli vo vyše stodvadsaťročnom hoteli, ktorý si Juraj Lelkes pamätá ešte zo študentských čias - bol tam na lyžiarskom zájazde. Tentoraz však do noci vyčkával manželku Sisu, ktorá prišla z koncertu v Podbrezovej. Na novom aute s extravagantným éčevéčkom - nieslo meno jej obľúbeného kocúra Montyho. Zvyšok osadenstva sa v hotelovej kaviarni dôkladne pripravoval na Mediálny golfový turnaj 2018.

Zaľúbený ako tínedžer

Druhý deň ráno sa prominenti na osemnásťjamkové ihrisko vo Veľkej Lomnici vyfintili. Simona Bubánová zvolila opasok Valentino, lebo uniformné golfové kolekcie nemá veľmi rada. Ešte viac sa ligotala Zora Czoborová. „Tento sveter bola posledná verzia toho, že náhodou bude pršať,“ prorokovala fitneska daždivé počasie.

Udáva trendy: Ako golfistka sa chcela Zora Czoborová teplejšie obliecť, na green tak priviala nový módny vietor.
Udáva trendy: Ako golfistka sa chcela Zora Czoborová teplejšie obliecť, na green tak priviala nový módny vietor.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Nakoniec, ako viacerí niekoľkokrát za deň zopakovali, neexistuje zlé počasie, len zle oblečený golfista. „Túto kombináciu nosím už asi päť rokov. Kým to drží pohromade, nosím to,“povedal nám vecným slovníkom bratislavský župan Juraj Droba. Inak však pôsobil zamilovanejšie než Patrik Rytmus Vrbovský. Sprevádzala ho jeho nová priateľka, stomatologička Lucia, s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja si neustále vymieňali nežnosti. Mimo ihriska sa ešte bavila s celebritnou lekárkou Alenou Pallovou, s ktorou sa kamarátila na lekárskej fakulte. A, čuduj sa svete, aj s Drobovou exmanželkou Gabrielou. „S Luckou sa poznáme už dlhšie. Aj keď sa niečo skončí, neznamená to, že sa skončia aj priateľstvá,“tvrdila veľkodušne šéfka módnej televízie, ktorú sme však na greene nevideli. „Golf hrávam len raz do roka - na tomto turnaji. Fyzioterapeutka mi pre problémy s platničkou odporúčala, aby som aspoň päť dní mala pokoj. Takže som to neriskovala.“

Kto túžil po cenzúre

Neriskoval ani moderátor Bruno Ciberej, ktorý na ihrisku iba sprevádzal iných hráčov. Vraj radšej neutrpieť hanbu. „Nie som tak ďaleko v golfe, aby som bol pripravený hrať za každého počasia. A za dažďa odmietam! Je to nepríjemné. Mám tu síce palice, ale vyhodnotil som situáciu a stále sledujem predpoveď,“ upozorňoval. Ako nehrajúci golfista sa tak vyhol prekáračkám rôzneho druhu. „Verte, že na tomto golfovom turnaji sa až do neskorých večerných hodín bude preberať, kto ako hral. Stačí, keď na slávnostnej večeri niekto povie, že ,my sme skončili osem pod par‘. Potom sa diskutuje - to nemohli dať, na to neboli podmienky... Aj keď je to spriaznený, vysmiaty mediálny turnaj, informácia zo zákulisia je, že áno, je to veľmi súťaživé. Čo si budeme hovoriť, ľudia v médiách sú súťaživí,“ vyzradil Bruno a už o pár minút sa ukázalo, akú mal pravdu. Komentárov po pokazených momentoch, ktoré nasnímali prítomné kamery, bolo neúrekom. „You must cenzúra,“smial sa polovážne topmanažér zo zahraničia, keď televízne štáby nasnímali, ako odpálil loptu do jazera. Nehovoriac o tom, že exminister Ľudovít Kaník vyslovene tajil, koľko rokov hrá golf. „To sa aj hanbím povedať. Lebo na to, ako dlho, mal by som hrať oveľa lepšie. Niet sa čím chváliť,“usmieval sa.

Naozaj mediálny: Šéfovi Markízy Matthiasovi Settelemu sa pod Tatrami darilo.
Naozaj mediálny: Šéfovi Markízy Matthiasovi Settelemu sa pod Tatrami darilo.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Mediálne výstupy boli ukradnuté podaktorým dámam. Zatiaľ čo „negolfistka“ Zora Czoborová útočila na popredné miesta, trojnásobná mama, herečka Lucia Hurajová, už počas dňa zalamovala rukami. „Manžel sa obetoval a zostal s deťmi, aby som mohla hrať. Ale pre mňa je rovnako náročné zahrať osemnásť jamiek, ako starať sa o deti. Takže vlastne som si nepomohla. Práve dnes mi to nejde, ale nálada v tíme je dobrá, to je najdôležitejšie.“

Väčším sebavedomím oplývala moderátorka Dagmar Didiana Dianová. Už len nazrieť do jej šatníka stojí za to - až polovicu tvorí golfové oblečenie. Napokon, jej životným partnerom je profesionálny golfista, no ten vo Veľkej Lomnici chýbal. „Ale keby tu bol, bol by dobrý partner. Tým predchádzajúcim väčšinou prekážalo, keď som bola lepšia než oni, a potom som mala peklo. Určite je dôležité, s kým hráte. Lebo zlý partner vám dokáže znepríjemniť celý deň,“ poradila.

Nikto s ňou nechcel hrať

O blízkych ľuďoch v tíme snívala právnička Peggy. Drobnú blondínu možno každý ako celebritu prehliadal, hoci v tom istom čase v hoteli spala jej slávna neter Andrea Verešová, ktorá do Tatier priletela v nočných hodinách. „Áno, Ester bola najstaršia a ja najmladšia. Vždy sme boli ako black and white, ona úplne čierna, ja blondína,“priznala sestra Verešovej mamy, ktorá však pre vekový rozdiel vyrastala skôr s jej dcérami. „V Žiline sme všetci lyžovali, otec robil aj skoky na lyžiach a viedol nás k športu,“ prezradila. Hoci jej známa neter každoročne predvádza „v Špindli“ nové lyžiarske outfity, do tajov golfu sa zasvätiť nedala. „Nikto nechce so mnou hrať. Stále ju nahováram, ale márne. Ani ‚segra‘ (Verešovej mama - pozn. red.) nehrá, má radšej relax, plávanie, maňánu. Jedine Andrejkina sestra Sandra začne budúci týždeň a dúfam, že aj Andrejku presvedčím. Veľmi by som chcela, aby jej deti začali,“ nádejala sa Peggy, ktorá je, rovnako ako jej známe príbuzné, právnička.

Z iného cesta: Verešovej mama Ester a jej mladšia sestra Peggy sa veľmi nepodobajú.
Z iného cesta: Verešovej mama Ester a jej mladšia sestra Peggy sa veľmi nepodobajú.
Zdroj: MARTIN DOMOK

O čosi väčšie šťastie mal herec Martin Mňahončák, ktorý ku golfu priviedol manželku Katarínu. Ibaže cez víkend sa museli rozdeliť. „Sme spolu celý týždeň. My si seba tak vážime… Tešíme sa na to, keď sa poobede znova uvidíme,“spieval ódy aj po rokoch zamilovaný herec. Džentlmensky tvrdil, že ho manželka, čo sa týka lásky ku golfu, už predbehla. Nakoniec nebol ďaleko od pravdy. Pani Mňahončáková si so svojím tímom nakoniec prevzala cenu pre víťaza, hoci to najcennejšie nosí už asi štyri mesiace pod svojím srdcom.

Viac z toho, čo sa dialo v Tatrách, si pozrite vo fotogalérii.

Mohlo by vás zaujímať: